Russell: Vyhrát závod pro mě bylo cennější než na body porazit Lewise

George Russell řekl, že jeho první vítězství v GP Sao Paula v roce 2022 bylo významnější než v tom roce porazit Lewise Hamiltona na body.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 16. 02 2023 — Jiří Košta

Po třech sezonách strávených učením se ve formuli 1 ve Williamsu se Mercedes rozhodl povýšit svého absolventa akademie Russella do své sestavy pro rok 2022, což znamenalo, že nastoupil proti Hamiltonovi, jejich sedminásobnému mistru světa s největším počtem vítězství v historii.

Ale místo toho, aby se snažil držet krok, Russell zakončil svou první sezonu Mercedesu s 275 body, o 35 více než Hamilton, zatímco Russell také zaznamenal jediné vítězství Mercedesu v těžké sezoně v Sao Paulu a před tím jejich jedinou pole position v Maďarsku.

Toto vítězství v Brazílii je to, na co Russell bude vzpomínat, protože je stejně skvělé, jak porazit Hamiltona. Nicméně Russell má pocit, že si to nikdo nebude pamatovat, protože v konečném pořadí zaznamenal čtvrté místo a kolega šesté.

„Pro mě bylo toto vítězství v Brazílii důležitější než bodová klasifikace. Koneckonců si nikdo nepamatuje, že jsem Lewise porazil na body. Skončil jsem teprve čtvrtý, takže země nikoho,” říká Brit.

Zakončit sezonu s jedním vítězstvím a osmi umístěními na stupních vítězů celkově, to je snem mnoha jezdců, ale Russell chce mnohem víc než to.

Britovi lze toto smýšlení odpustit, vezmeme-li v úvahu, že Mercedes vyhrál osm konstruktérských titulů v řadě před jeho vstupem do týmu a také sedm korun jezdců v té době.

„Kdyby mi někdo před rokem nabídl vítězství, pole position a osm umístění na stupních vítězů, řekl bych: Ne, děkuji. Moje ambice a ambice týmu jsou mnohem vyšší než to, čeho jsme dosáhli.”

Vergne přerušil v Indii vládu Porsche