Russell s příchodem do Mercedesu potlačil humornou stránku své osobnosti

Pilot McLarenu a dlouholetý kamarád George Russella Lando Norris si všímá změn u svého přítele, které přišly po jeho povýšení do Mercedesu. Nováček u stříbrných šípů už není tak zábavný jako býval v letech u Williamsu, Norris to ale chápe.

Štítky: George Russell Lando Norris Mercedes Zveřejněno 21. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Lando Norris a George Russell spolu vyrůstali v juniorských sériích a stali se přáteli. V průběhu sezony 2018 ve formuli 2 oba Britové bojovali o titul mistra světa F2. Byl to nakonec Russell, kdo se tehdy radoval z mistrovské trofeje.

Vítěz šampionátu F2 poté následující rok přišel do formule 1 s Williamsem. Od letošní sezony závodí mladý Brit pro Mercedes. Lando Norris zase začal závodit za McLaren, ve kterém je i nyní a minimálně do roku 2025 by s ním měl zůstat.

Za tu dobu ušli oba závodníci kus cesty a trochu vyspěli, změnili se. Lando Norris ale trvá na tom, že od doby, co závodí s Mercedesem, je Russell úplně jiným člověkem. „Víte, lidé kolem mě se vždy snažili, abych byl tím, kým jsem.

Dělal to můj trenér, můj manažer a také moji rodiče. Vždy chtěli, abych zůstal stejný, nikdy nechtěli, abych zásadním způsobem měnil svou osobu a byl někým jiným. Kolem sebe ale vidím řadů pilotů, kteří udělali nebo dělají přesný opak.

Mění se podle toho, za jaký tým jezdí nebo s jakými lidmi pracují, což je škoda. Člověk potom přichází o svou osobitost. Například George (Russell) už není tak zábavný jako býval, úplně to v něm vymizelo a je to od té doby, co závodí s Mercedesem.

Když byl ve Williamsu, více se smál, bavil se a dělal několik dobrých vtipů. Nyní to už není, což naprosto chápu, protože člověk nemůže být nad věcí věčně. Kdyby ale aspoň něco málo ze své osobitosti zanechal, byl by ještě populárnější,“ myslí si Norris.

Pilot McLarenu si ale změnu povahy u Russella vysvětluje tím, že Russell zkrátka jezdí za tým jako je Mercedes, a tam není prostor pro srandu. „Nevinil bych George ani Mercedes, je to prostě přirozený tlak, který práce pro Mercedes obnáší.

George jezdí ve špičkovém týmu, který vyhrával tituly posledních několik let. Jeho týmovým kolegou je Lewis (Hamilton), velikán tohoto sportu. Není ve snadné pozici, ale zvládá ji opravdu skvěle a se ctí,“ chválí svého kamaráda Norris.