Russell: O mé budoucnosti ještě rozhodnutí nepadlo

George Russell říká, že si „užívá kuriozit“ své neznámé budoucnosti ve formuli 1, protože trvá na tom, že nic není dáno ohledně jeho budoucnosti ve spojitosti s Mercedesem.

Štítky: George Russell Williams Zveřejněno 18. 06 2021 — Jiří Košta

Zprávy v italských a německých médiích naznačují, že Mercedes se rozhodl pro sezonu 2022 nahradit Valtteriho Bottase a podepsat Russella po boku sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Russell je chráněncem Mercedesu, zároveň loni téměř vyhrál Velkou cenu Sakhiru, když vystřídal Hamiltona, který závod kvůli COVID-19 vynechal.

Stále však čeká na smlouvu s větším týmem a v současné době je mezi mnoha vysoce hodnocenými jezdci. Aktuálně je Brit třetím rokem ve Williamsu, ale u této stáje ještě stále nebodoval. Závodník ale během tiskové konference neprozradil nic konkrétního, přestože by se případnou nabídkou od Mercedesu určitě nechal zlákat.

„Je zřejmé, že vím o všech spekulacích, ale teď si užívám závodů za závody. Chci v budoucnu zanechat nějakou stopu. Aktuálně se soustředím na tento víkend, na GP Francie, a poté na Rakousko.

Letní přestávka je obvykle místem, kdy se takové věci řeší. Pro většinu lidí je tak letní přestávka obdobím, kdy se věci pevně domluví. Nyní se ale soustředím závod od závodu a užívám si to. Řekl bych, že kuriozitou je to, co může přijít. Občas je vzrušující to, že nevíme, co nás v budoucnosti čeká,” řekl Russell.

Ohledně budoucnosti Valtteriho Bottase se stále spekuluje. Podle jeho slov se zatím ale u Mercedesu o budoucnosti nejednalo, to by mělo přijít na řadu až po těchto třech závodech v řadě. Spekuluje se také o výměně jezdců mezi týmy, takže by se finský jezdec vrátil tam, kde ve formuli 1 začal.

Stále jsem jezdcem Williamsu. Nepodepsal jsem nějaký další kontrakt. Momentálně se soustředím pouze na mojí budoucnost, která se vydá jedním nebo druhým směrem po letní přestávce.

Je zde pouze dvacet míst, takže musíte hrát svojí hlavní hru. Nesmíte se příliš zaobírat svojí budoucností. Poté můžete mít špatné výkony, a najednou se všechno může změnit,” dodává Brit.

Volkswagen: Pronajmeme vám hodinu v autonomním vozidle za 180 korun