Russell: “Neumím si představit, že s takhle poskakujícími auty budeme závodit další čtyři roky.”

Poskakování se u mnohých týmů pro Baku vrátilo v plné síle. Esteban Ocon intenzitu fenoménu podtrhl obavou, že na konci rovinky přijde o přilbu. Pilot Mercedesu George Russell dokonce k diskuzi. podle něj je nepředstavitelné, aby se s takovými vozy závidlo další čtyři roky.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Mercedes Zveřejněno 10. 06 2022 — GPF1.cz

Russell navíc dodává, že v Baku není Mercedes tak rychlý, jak by potřeboval.

“Byl to náročný den a zjevně jsme nebyli tak konkurenceschopní, jak bychom si přáli. Je to těžká trať, na které je těžké aktivovat pneumatiky a dostat se do správného provozního okna,” hořekoval po pátečních trénincích v Baku Russell.

“Viděli jste, že řada jiných jezdců zajela své nejrychlejší časy až na konci svých jízd, zatímco Ferrari a Red Bull jako by své pneu dokázali prostě zapnout hned. V tuto chvíli mají ze své podstaty rychlejší auto než my a my děláme vše pro to, abychom je dohnali. I když vyřešíme problém s pneumatikami, je to jen 50 % problému.

Zbývajících 50 % je prostě výkon auta. Teď, když auta jezdí tak blízko u země, ve vysokorychlostních zatáčkách auta začnou šíleně poskakovat. Ostatní s tím mají také problém. Opravdu to není příjemné na řízení.

Nevím, jaká bude budoucnost této éry vozů, ale nedokážu si představit, že bychom takto jezdili další čtyři roky. Bude to chtít nějaké pohovory, protože jsme všichni na jedné lodi.”