Russell konečně potvrzen jako Hamiltonův kolega

Je to tady. George Russell bude kolegou Lewise Hamiltona v nadcházející sezoně. Nahrazuje tak Valtteriho Bottase po pěti letech.

Štítky: 2022 George Russell Mercedes Zveřejněno 7. 09 2021 — Jiří Košta

Britský pilot, který aktuálně drží jedno pódium z GP Belgie 2021, vstupuje k týmu sedminásobných šampionů. Mercedes bude mít kompletně britskou jezdeckou dvojici.

„Je to pro mě zvláštní den osobně i profesionálně, ale také den smíšených emocí. Jsem nadšený a pokorný, že se příští rok připojím k Mercedesu, což je obrovský kariérní krok, ale také to znamená, že se rozloučím se svými kolegy a přáteli ve Williamsu. Bylo mi ctí pracovat po boku každého člena týmu a ctí reprezentovat jméno Williams v F1.

Bottas byl oficiálně potvrzen u Alfy Romeo

Od té doby, co jsem se připojil v roce 2019, jsme neúnavně pracovali na tom, abychom se navzájem tlačili dopředu a přivedli tým zpět na na vrchol, kam patří. Bojovali jsme o každou kvalifikační pozici, každý bod a každou desetinu sekundy. Bez ohledu na to, jak těžké to bylo, nikdo to nikdy nevzdal a to mě inspirovalo každý den. Miloval jsem každý okamžik v tom, co bych popsal jako skutečný závodní tým srdce a duše, a budu tlačit víc než kdy jindy, abych se ujistil, že náš příběh ukončíme nejlepším možným způsobem,” říká Russell.

„Nebyl to pro nás snadný proces ani přímé rozhodnutí. Valtteri odvedl za posledních pět sezon fantastickou práci a zásadně přispěl k našemu úspěchu a našemu růstu. Spolu s Lewisem vybudoval partnerství mezi dvěma spoluhráči v tomto sportu, což bylo cennou zbraní v našich mistrovských bitvách a přimělo nás dosáhnout nebývalého úspěchu. Absolutně by si zasloužil zůstat u týmu a jsem rád, že si mohl příští rok vybrat s Alfou vzrušující výzvu, aby pokračoval ve své kariéře na nejvyšší úrovni tohoto sportu.” řekl šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Těšíme se na rok 2022 a jsme rádi, že můžeme potvrdit, že George bude mít příležitost udělat další krok ve své kariéře a připojit se k Mercedesu. Byl vítězem v každé závodní kategorii – a poslední tři sezony s Williamsem nám poskytly ochutnávku toho, co by mu budoucnost mohla nabídnout v F1. Nyní je naší společnou výzvou pomoci mu pokračovat v učení v našem prostředí a po boku Lewise, největšího pilota F1 všech dob. Jsem si jist, že jak jejich vztah roste, vytvoří silný tým a dodají Mercedesu na trati i mimo ni v příštích letech. Je jasné, že naše plány na rok 2022 jsou jasné a oznámené; ale nyní se soustředíme na posledních devět závodů této sezony a vkládáme vše do naší výzvy pro letošní mistrovství světa. “

Volkswagen odhaluje ID.LIFE