Russell: Jezdit daleko za Norrisem a Albonem bylo hodně těžké strávit

Navzdory tomu, že ve formuli 2 skončil před nimi, se George Russell ocitl daleko za soupeři Lando Norrisem a Alexem Albonem, když tato trojka debutovala v F1 v roce 2019. Jezdec Mercedesu však cítí, že dokázal ze situace těžit.

Štítky: George Russell Williams Zveřejněno 18. 01 2023 — Jiří Košta

George Russell přiznává, že dokončit každý závod daleko za svými bývalými rivaly Lando Norrisem a Alexem Albonem na začátku jeho kariéry ve F1 bylo „těžko stravitelné“.

Všichni tři jezdci debutovali v roce 2019 poté, co proti sobě soutěžili ve formuli 2, přičemž Russell vyhrál šampionát v této kategorii v roce 2018.

Russell se však ve formuli 1 ocitl na konci pole v bojujícím Williamsu, zatímco Norris a Albon pravidelně bodovali za McLaren a Toro Rosso/Red Bull.

„Byla to opravdu jedinečná sezona pro můj první rok ve formuli 1 – vstup do Williamsu, týmu, který byl na pokraji bankrotu. Byl to tým, který každý závodní víkend závodil o přežití. Nebylo to závodění o výkon, tým závodil o přežití a v sázce bylo 800 pracovních míst.

Není pochyb o tom, že když jsem se dostal do prvního závodu v Austrálii, myslel jsem si, že jsem tady ve formuli 1, splnil se mi téměř jeden sen, dostal jsem se na trať a jsme čtyři sekundy mimo tempo.

Auto se rozpadá a my jsme dvakrát nebo třikrát předjeti o kolo – říkáte si, je tohle sen? Ale myslím, že jsem měl vždycky docela racionální pohled na věci.

Nicméně vidět Alexe v Red Bullu bodovat na stupních vítězů a být do jisté míry mužem a Landa stejně vždy bodovat, to bylo trochu těžko stravitelné, protože jsem právě přišel z formule 2, kde jsem je porazil.”

Na otázku, jak se s tím vypořádal, Russell vysvětlil, že viděl příležitost, která nebyla Norrisovi a Albonovi tak snadno dostupná.

„Myslel jsem si, že i když končí na bodech a bodují na stupních vítězů, já tu nejsem, abych získával body nebo pódia, jsem tu, abych vyhrával a chci vyhrávat,” řekl Brit.

„I když byli přede mnou, všichni procházíme touto cestou společně, učíme se. Byl jsem součástí Mercedesu a cítil jsem, že můj čas přijde.

Takže si myslím, že z obtížné situace se musíte pokusit podívat se na to pozitivní. Jel jsem na konci startovního pole, tak trochu pod radarem.

V té sezoně jsem dělal pár chyb, ale málokdo si toho všiml, protože reflektor nebyl na mě. Bodový reflektor byl na kluky vepředu a stejně tak na Landa a Alexe.

Pokud někdy udělali chybu, věděl o tom celý svět, takže jsem to viděl jako příležitost.

Myslel jsem, jsem ve formuli 1, jezdím do 21 různých zemí, 21 různých závodů, různých okruhů. Tohle je moje příležitost naučit se a možná vyzkoušet věci, které například Alex a Lando neměli příležitost protože pozornost byla rozsvícena každý víkend.“

Frijns si při nehodě v Mexiku zlomil zápěstí