Russell i po několika dnech mačká špatná tlačítka na volantu

Přechod z jednoho vozu na druhý není vůbec snadnou záležitostí, jak přiznal George Russell. Ten i po dvou dnech za volantem Mercedesu stále nemá takříkajíc pod kůží jeho ovládání.

Štítky: George Russell Mercedes Zveřejněno 6. 12 2020 — Lukáš Štěrovský

Aby toho nebylo málo, musí britský mladík nosit o číslo menší boty než obvykle, jinak by se totiž se svou výškou (185 cm oproti Hamiltonovým 174 cm) do kokpitu ani nenasoukal. Možná i proto v kvalifikaci nezískal pole position, když mu na prvního Valtteriho Bottase chybělo titěrných 0,026 sekundy.

„Hádám, že by asi bylo lepší, kdybych tady – alespoň na polovině okruhu – nezávodil minulý víkend,“ naráží Russell na urychlený záskok za Lewise Hamiltona, kdy se během doslova pár hodin musel adaptovat z vozu Willamsu na Mercedes.

„Celý minulý týden jsem strávil tím, že jsem v první zatáčce používal určitá tlačítka, dělal tohle či ono. A mercedes je v tomhle úplně odlišný. Všechny procedury jsem se musel učit znova, první trénink byl hrozný chaos, pořád jsem mačkal špatná tlačítka. I v kvalifikaci jsem v jednom bodě zmáčkl neutrál místo něčeho jiného.“

Není se co divit, Russell má u Williamsu za sebou v podstatě kompletní dva roky, a tak je jasné, že změnit rutinní návyky se nepodaří hned. „Jsou to úkony, o kterých jsem doteď nepřemýšlel a dělal je přirozeně,“ popisuje své trable. „Ale Mercedes se toho snaží co upravit tak, jak je to jen možné, aby mi to ulehčil. Pořád mi ale všechno trochu trvá. Pár závodů zabere, než tomu člověk úplně porozumí. Když si mě nechají déle, tak to zvládnu,“ žertuje Brit.

Na vážnější notu pak ocenil vůz Mercedesu, byť paradoxně s přechodem na rychlejší monopost Russell něco rychlosti ztratil. Podle svých slov si totiž doteď nezvykl na skokový nárůst přilnavosti, a tak například do první zatáčky začíná podle zvyku z Williamsu točit volantem příliš brzo, což na výjezdu vede k přetáčivosti a časové ztrátě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený George Russell (@georgerussell63)