Russell by byl “pro”, kdyby se Verstappen mohl stát jeho kolegou

George Russell říká, že by byl "pro", aby se Max Verstappen stal jeho týmovým kolegou ve Formuli 1 v Mercedesu, pokud by mistr světa odešel z Red Bullu do Mercedesu.

Štítky: George Russell Max Verstappen Zveřejněno 14. 05 2024 — GPF1.cz

Mercedes v současné době hledá náhradu za Lewise Hamiltona, který na konci sezony opustí tým z Brackley a v roce 2025 se připojí k týmu z Maranella. Šéf týmu Toto Wolff otevřeně přiznal, že by Verstappena chtěl, ale jeho výroky vyvolaly kritiku ze strany výkonného ředitele Red Bullu Olivera Mintzlaffa, který řekl, že Wolffovo veřejné koketování s Verstappenem ukazuje nedostatek respektu.

Verstappen podepsal v roce 2022 smlouvu, podle níž má v Red Bullu zůstat až do konce roku 2028, ale spekulace o jeho budoucnosti se objevily v souvislosti s interními problémy, kterým tým z Milton Keynes letos čelí, včetně rozhodnutí Adriana Neweyho odejít v roce 2025.

Ačkoli se Verstappenův brzký přesun k Mercedesu zdá nepravděpodobný, Russell tvrdí, že by uvítal výzvu, kdyby vedle něj závodil trojnásobný mistr světa.

VYŠEL NOVÝ MAGAZÍN KOLO NA KOLO č. 10/2024.
PŘEDPLATNÉ: KOLO NA KOLO

PŘEČTI SI STARŠÍ ČÍSLO 06/2024:

“Byl bych pro,” řekl Russell. “Víte, přijít do Mercedesu v roce 2022 po Lewisových legendárních letech a vítězstvích, to byl obrovský úkol pro kohokoli, kdo by naskočil do týmu, kde byl tak dlouho. Věřím si a je potřeba se postavit proti těm nejlepším na stejných strojích a ukázat, co ve vás je, takže cítím, že když jsem měl Lewise poslední tři roky za týmového kolegu…. Byl to zatraceně dobrý týmový kolega, tak skvělý jezdec. A každý týden se navzájem tlačíme a myslím, že je fér to říct, takže Maxe uvítám, chci jet proti těm nejlepším. Každý chce dokázat, co v něm je, tak ať se to povede.”

K dopadu Neweyho odchodu z Red Bullu Russell dodal: “Je to člověk, kterého si vážím. Je to legenda se vším, co v tomto sportu dokázal. Víte, náš život to nijak nezmění – pokud to není tajemství a on nepřijde do Mercedesu, kdo ví?

Takže si myslím, že bylo skvělé vidět spoustu loajality po dlouhou dobu s tím, že je v týmu už 20 let. Lewis je u Mercedesu už 12 let. Někdy lidé potřebují změnu, změna je nový začátek pro obě strany a bude zajímavé sledovat, co se bude dít dál.”