Russell po fantastickém výkonu: takhle rozpumpovaný jsem byl naposledy ve formuli 2

George Russell se po své vůbec nejlepší kvalifikaci ve Williamsu už nyní zaměřuje na nedělní závod. Brit má nakročeno i k nejlepšímu výsledku u britské stáje.

Štítky: George Russell GP Rakouska Williams Zveřejněno 3. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Russell ve formuli 1 bodoval pouze jednou, a to jako náhradník za nemocného Lewise Hamiltona při loňské GP Sachíru. V dnešní kvalifikaci ale dosáhl dalšího milníku – s Williamsem postoupil do Q3 a získal deváté místo na startu.

Náladu mu jistě zvedla i skutečnost, že se do poslední části kvalifikace dostal na středních pneumatikách a že v přímém boji porazil i Lance Strolla na Aston Martinu. Není proto divu, že se Russell cítí ‚vzrušeně‘.

„Q3 je pro nás velká věc, zvlášť, když jsme se do ní dostali na středně tvrdých pneumatikách. Takhle vzrušený jsem byl naposledy před třemi lety, kdy jsem vyhrál závod v F2. S týmem budujeme velké sebevědomí, závod od závodu je to lepší.

Neskutečně mě těší, že jsme z auta schopni vymáčknout naprosté maximum. Je skvělé, že dokážu vyjet ven na trať a v jednom kole to tam poslat. Celé to dnes bylo propojené a plynulé a upřímně se celý klepu,“ uvedl po kvalifikaci Russell.

Kvalifikace se Russellovi povedla i minulý týden, kdy startoval desátý. V závodě jej ale opět opustilo štěstí, a nakonec musel odstoupit ze skvělého osmého místa. Nyní se Russell ale soustředí na závod před sebou a má bojového ducha.

„Kvalifikace je za námi a všichni se těšíme na závod. Budeme startovat vysoko za AlphaTauri a před Aston Martinem. Kluci ale budou mít měkké pneumatiky, my středně tvrdé, a to nám dává výhodu do závodu.

Není důvod proč bychom se zítra nemohli posunout vpřed. Kluci kolem nás asi budou muset stavět v boxech dvakrát, nám bude stačit jeden pit-stop,“ uzavřel v naději Russell.