Ruský miliardář chce koupit Williams a zajistit sedačku svému synovi

Ruský miliardář a otec pilota F2 Nikity Mazepina v jedné osobě podle některých zdrojů zvažuje odkup týmu Williams. To by jeho synovi zajistilo sedačku v královně motorsportu, na kterou je podle svých slov dvacetiletý pilot F2 připravený.

Štítky: Williams Zveřejněno 7. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Dmitry Mazepin byl spojován už v souvislosti s odkoupením stáje Racing Point (ještě v době, kdy to byla Force India). Teď prý cílí na Williams. Jeho syn Nikita by ještě letos měl absolvovat testy ve voze Mercedesu z roku 2017.

„Nic takového jsem ještě nepotvrdil, takže o tom bohužel nemohu mluvit,“ vzkazuje médiím Nikita Mazepin. „Na formuli 1 jsem připravený, ale zrovna teď nemám dostatečné výsledky nebo smlouvu.“

To je pravda, neboť po dvou podnicích F2 je Mazepin celkově až na 15. místě. Že by ale jeho otec loboval za to, aby svému synovi pomohl s kariérou, o tom mladý Rus podle svých slov nic neví.

„Máme spolu normální vztah, nemluvím s ním o týmech F1. To je obchodní věc, já se zajímám jen o závodní stránku. Samozřejmě si ale beru k srdci otcovy rady. Ale není to něco, za co jsem zodpovědný. Moje práce je moje práce – být na stupních vítězů.“

Mladý Mazepin v role testovacího jezdce Force Indie.

Diskuse k článku

Napsat komentář