Rozzlobený Bottas ví, že jej uprostřed sezony nevymění. “Tohle dělá jiný tým.”

Valtteri Bottas se vyjádřil k informacím, které předpovídaly jeho konec. Pilot Mercedesu je označil za ‚kecy‘.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 7. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Bottas má platnou smlouvu s Mercedesem do konce tohoto roku. Jasnou budoucnost ale stále nemá. V týdnu přinesl britský bulvár Daily Mail informaci o tom, že by měl být finský pilot nahrazen Georgem Russellem, a to již v průběhu roku 2021.

Mercedes údajně ztrácí důvěru ve svého pilota. Od roku 2017 Bottas vyhrál s Mercedesem devět závodů, za tu samou dobu kolega Hamilton triumfoval 44krát. Německý tým letos musí myslet i na Pohár konstruktérů, jelikož se ocitl v boji o mistrovský titul s Red Bullem.

Sám Bottas však tuto informaci ve Španělsku popřel. Fin má platnou smlouvu do konce roku a je si jistý, že v týmu zůstane.

„Vím, že v polovině sezony nebudu nahrazen, tohle jako tým neděláme. Mám platnou smlouvu do konce roku a v F1 je jen jeden tým, který mění piloty v průběhu sezony,“ naráží Bottas na Red Bull, který takový tah učinil v posledních pěti letech hned dvakrát.

„Jak jsem řekl, necítím žádný tlak. Pořád se soustředím na svou práci. Vím, jak se věci mají, zbytek jsou jen kecy, ale je to asi součást sportu,“ dodal Fin.

Po úvodních třech závodech Bottas ztrácí na lídra Hamiltona již 37 bodů, i přesto si pilot Mercedesu myslí, že k týmovým příkazům nedojde.

„Je před námi dalších 20 závodů, což je opravdu hodně. Ve hře je doslova hromada bodů. Stále se nevzdávám svého cíle pro tuto sezonu a věřím, že se má tvrdá práce vyplatí. Co se týká týmové režie… nemám z toho strach, abych byl zcela upřímný. Jistě, v šampionátu je teď nějaká mezera, ale je stále příliš brzy,“ uzavřel Bottas.