Rozporuplné reakce na slavnostní úvod GP USA

Předstartovní ceremoniál při závodě v Austinu se nesl v odlišném duchu. Jednotlivé piloty totiž vyvolával slavný hlasatel boxerských a wrestlingových zápasů Michael Buffer. Názory na tuto ryze americkou show se v padoku formule liší. Jak se zamlouvala vám?

2 Štítky: GP USA Zveřejněno 26. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Bývalý pilot F1 a majiteli Toro Rosso Gerhard Berger prohlásil, že něco takového není to pravé pro něj. K němu se přidal i Fernando Alonso, podle kterého se jednalo jen o horší imitaci toho, co nabízí například Indy 500. Podobného názoru jsou i jezdci Ferrari. „Pro ty, kteří mají podobné věci rádi, to bylo hezké. Já to nepotřebuju, nejsem showman,“ prohlásil Sebastian Vettel. „Mám rád to, když si sednu do auta a jedu.“ A jak se slavnostní představení líbilo Kimimu Räikkönenovi? „Každý ví, co bych preferoval. Ale neobtěžuje mě to, dokud se to dělá správně a na vhodném místě.“

Na druhé stráně názorového spektra pak stojí třeba Lewis Hamilton. „Bylo to neuvěřitelné. Deset let, co jsem ve formuli, to byla nuda, jen jsme si šli poslechnout hymnu. Ale tohle bylo jako Super Bowl.“ Pozitivně se k akci vyjádřili také zástupci Red Bullu. „Očividně to bylo hodně v americkém stylu. Ale naši lidé v Rakousku se na to podívají a rozhodně se s něčím podobným pokusíme přijít pro závod na Red Bull Ringu,“ slibuje Helmut Marko.

„Nepotřebujeme takový typ akce pokaždé, ale tam, kde to dává smysl, mi to nevadí,“ tvrdí zase Christian Horner. „Ale třeba na Silverstone by to nefungovalo. Na druhou stranu by bylo špatně tvrdit, že máme všechno nechat být tak, jak to je. Pokud chceme nalákat nové fanoušky, musíme zvažovat nové způsoby.“

A jak bylo spokojeno vedení F1? Jeho stanovisko vyjádřil sportovní šéf Ross Brawn. „Jsem pyšný na to, jak se víkend v Americe vydařil. Děláme maličkosti pro zlepšení show a to, co jsme udělali v neděli, fungovalo velice dobře. I když si myslíme, že to nelze dělat všude. Ale co bylo potěšující, to je fakt, že týmy teď vidí, jakým směrem jdeme s formulí 1,“ tvrdí Brawn.

Diskuse k článku

Napsat komentář