Rozhodnutí Renaultu nezáleží na penězích od Ecclestona

Sportovní šéf Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul ujistil, že francouzské automobilce nejde jen o odměny za předchozí úspěchy.

2 Štítky: Renault Zveřejněno 4. 08 2015 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul ujistil, že francouzské automobilce nejde jen o odměny za předchozí úspěchy.

Ecclestone naznačil, že pokud se Renault znovu stane týmem formule 1, získal by nárok na bonusy za historické úspěchy. Podle Abiteboula to ale nebude rozhodující faktor při rozhodování, zda si tým skutečně pořídit.

„Peníze v motorsportu nekoupí všechno, ale bez peněz v motorsportu nemůžete soutěžit,“ uvedl pro Motorsport.com. „Takže jsme rozumní. Nesníme. Víme, jaké zdroje jsou zapotřebí a jak dlouho trvá připravit rozumný plán.“

„Takže to v každém případě bude dlouhodobý plán, a pokud si v rámci toho plánu získáme sympatie a podporu, včetně té finanční, od držitele obchodních práv, tak je to skvělá zpráva. To nebudeme zpochybňovat.“

„Ale nechci, aby si někdo myslel, že váhu našeho rozhodnutí přesouváme na držitele obchodních práv, protože my v první řadě musíme rozhodnout, jestli se chceme účastnit, a pokud ano, tak za jakou cenu?“

Abiteboul říká, že se Renault účastnit chce, protože formule 1 zůstává velmi dobrou marketingovou platformou. „Ale víme, že peníze musí přijít od naší společnosti, jako rozumné náklady, ale také od sponzorů a investorů,“ dodal.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Rozhodnutí Renaultu nezáleží na penězích od Ecclestona”

  1. wrc.polo napsal:

    Držím palce. Kríza je za nami. Budem rád ak sa Renault vráti! Ich prístup k veci vyzerá byť veľmi odhodlaný a realistický.

  2. Variotek napsal:

    Načerpejte optimismus od McLarenu a hurá do toho! Budete šťastní jako nikdy…

Napsat komentář