Ross Brawn si sám vybavuje, jak strašné je přijít o vítězství na poslední chvíli

Ross Brawn, který se aktuálně podílí na vedení formule 1, zhodnotil uplynulou GP Ruska. Přestože zvítězil Lewis Hamilton, tak je podle něj někdo ještě lepší.

Štítky: Lando Norris Ross Brown Zveřejněno 29. 09 2021 — Jiří Košta

Nejen samotný Brit, ale i další odborníci a fanoušci se neshodnou, kdo byl nejlepším jezdcem závodu. Lando Norris z pole position bojoval v úvodu s Carlosem Sainzem o vedení, poté si ale držel první místo pohodlně. Všechno ovlivnil déšť.

„Těžce se vybírá. V první polovině závodu Lewis jasně jel svůj závod a čekal na své příležitosti. První polovinu měl klidnou a pak ve druhé polovině ožil. Ale myslím si, že pro mě je Lando můj jezdec dne. Když ho tým poslouchal v rádiu, když s ním tým hovořil, jeho vyrovnanost byla působivá. Za posledních pár let šel skokem nahoru.

Landa to teď bude ale bolet. Všichni jsme cítili jeho bolest, když sklouzl z trati. Byla to tragédie. Byl jsem v té situaci – když potřebujete udělat velké strategické rozhodnutí.

Závody jsem vyhrál tím, že jsem vyčkával, ale také jsem závody vyčkáváním prohrál. Dobrým příkladem je případ, kdy Rubens Barrichello vyhrál v roce 2000 Velkou cenu Německa za Ferrari. Trvali jsme na tom, aby stavěl, a on řekl „v žádném případě“ – a on se držel a vyhrál závod,“ vzpomíná Brawn.

Rozhodovat se, to není snadné. Mnoho jezdců zaváhalo, ale někteří z této situace těžili. Například Valtteri Bottas jel čtrnáctý, ale zásluhou dobré zastávky dokončil pátý.

„Tyto scénáře jsou tak obtížné a v Soči to bylo obzvláště ošidné, protože mokrá byla jen polovina trati. I u radaru si nikdo není úplně jistý, jak bude mokro. A pokud vedete závod, nechcete to vzdát. Když jste vpředu, ten druhý má mnohem jednodušší rozhodnutí, protože nemá co ztratit. Buď zůstane na trati a bude dělat to, co dělá muž vepředu, nebo jde do rizika a je nepravděpodobné, že by na tom byl hůř, než s čím začal.“

Pizzerie a doručovací služby se chystají k přechodu na autonomní vozítka