Ross Brawn se pokusí rozmluvit odchod Ferrari z F1

Ross Brawn je ztělesněním úspěchu ve formuli 1. Z pozice technického ředitele šéfoval týmům. Nyní ale zastává úlohu výkonného ředitele celého sportu. A pochopitelně nechce, aby Ferrari, se kterým ve spojení s Michaelem Schumacherem a Jeanem Todtem dosáhl největších úspěchů. seriál opustilo.

Štítky: Ferrari FIA Ross Brawn Zveřejněno 5. 03 2018 — Tomáš Richtr

Ferrari nedělá klasickou reklamu. Staví si na tom, že nejsilnější reklama je jeho účast ve formuli 1. A s tím spojené úspěchy. Ale když úspěchy nejsou, Ferrari tu a tam vyhrožuje odchodem z formule 1. Právě toto je základem pro nevyrovnané podmínky mezi týmy, za kterými stojí Bernie Ecclestone. Ten ale musel odejít do důchodu. Ross Brawn a Bernie Ecclestone měli spolu velký konflikt v roce 2009 kvůli stáji BrawnGP a s tím souvisejícími prize money. A tak se nelze divit, že když od nových majitel formule 1 dostal Ross Brawn nabídku na její šéfování, nesměl u toho Bernie Ecclestone být.

Nyní se Ross Brawn připravuje zatím na největší bitvu svého profesního života. S Ferrari totiž svede tuhý boj o budoucnost formule 1. Před lety bojovali ve stejném dresu, nyní stojí proti sobě.

„Ferrari je pro formuli 1 velmi důležité a jsou napořád v mém srdci,“ řekl Ross Brawn. „Ferrari je ikonou a já doufám, že najdeme řešení, které bude vyhovovat všem. Velký sport je velkým pro všechny. Nechceme, aby Ferrari odešlo. Ale je důležité, aby sport byl férový pro všechny, včetně Ferrari.“

Jedná se o intenzivní politickou bitvu o moc v zákulisí F1. V této bitvě Ferrari dokázalo využít silných nástrojů, jakými bylo například založení konkurenčního seriálu Grand Prix World Championship v roce 2009, ale nebylo uvedeno v život po demisi tehdejšího prezidenta FIA Maxe Mosleyho.

Nezbývá než doufat, že desetileté znalosti filozofie Ferrari dokáže Ross Brawn využít ku prospěchu celé formule 1. Nejen ve prospěch jediného týmu. Ferrari.

V obtížných časech soucítím s Ferrari, přiznal šéf F1 Ross Brawn

Diskuse k článku

Napsat komentář