Ross Brawn o tom, jak moc může být letošní kalendář stabilní

Šéf formule 1 Ross Brawn poodhalil několik informací, které dávají tušit, jak moc stabilní nebo nestabilní kalendář letošní sezony bude. Dva dny před tím, než F1 oficiální potvrdila Velkou cenu Portugalska jako třetí závod sezony, uspořádala seminář se zástupci televizních stanic, které přenosy F1 zprostředkovávají. Semináře se zúčastnil právě Ross Brawn.

Štítky: 2021 Ross Brawn Zveřejněno 6. 03 2021 — Tomáš Richtr

Dostali jsme šanci Rossu Brawnovi položit dotazy, a tak nás konkrétně zajímalo, jak moc stabilní podle Brawna letošní kalendář s rekordním počtem 23 velkých cen je. Zejména, jak moc se F1 může spolehnout na pravidla dohodnutá s lokálním promotérem a místními úřady, nebo naopak jak moc F1 je odkázána na sečkání, jak se vyvine situace s pandemií a podle toho reagovat a improvizovat.

“Je to tak trochu obojí,” odpověděl Ross Brawn. “Důležité pro nás je, že máme za sebou už jednu sezonu, kterou jsme zvládli velmi dobře, co do protiepidemických opatření. Jednotlivé země, kam jsme přijeli, viděly, že to umíme, že to dokážeme a že zvládneme fungovat bezpečně. A vidí to i okolní svět. Myslím si tedy, že letošní kalendář bude celkem stabilní.”

Ross Brawn také potvrdil, že vyjednané buď jsou nebo budou náhradní scénáře, pokud by na poslední dobu došlo ke zrušení velké ceny. Ale například Monacký autoklub usilovně a cílevědomě pokračuje v přípravách nejen na velkou cenu F1, ale také historické závody F1 a závod formule E.

Během semináře bylo také potvrzeno, že závody zejména v první polovině sezony se pojedou bez diváků, ale že ve druhé polovině roku by mohla být situace lepší. Pořadatelé Velké ceny Bahrajnu na tribuny pustí vakcinované lidi nebo ty, kteří už nemoc prodělali. Ti budou označeni příslušnými štítky. Oproti tomu závod F1 v ázerbájdžánském Baku se pojede bez diváků.

Další novinkou, sice malou ale pro televizní diváky a fotografy významnou, je ta, že během televizních rozhovorů po kvalifikaci a závodě nejlepší tři už nebudou muset mít roušky. Oproti loňsku tak nezůstanou skryty emoce a řeč tváře. Je to šance také pro fotografy, kteří se dostanou ke snímkům pilotů bez roušek. Sta tisíce fotografií pilotů nebo osobností s rouškami nejsou tak působivé.