Rosbergův „děsivý“ motor z Monzy se dá použít

Mercedes prozradil, že původně nefunkční motor nové specifikace, který byl poprvé nasazen na Monze, lze vrátit do života. Rosbergovi se bude hodit, protože podle různých zákulisních informací je pohonná jednotka silnější o 20 až 40 koní. Christian Horner z Red Bullu výkonnostní skok nových motorů Mercedes označil za „děsivý“. Nakonec si jej ale užil jen…

Štítky: Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 16. 09 2015 — GPF1.cz

Mercedes prozradil, že původně nefunkční motor nové specifikace, který byl poprvé nasazen na Monze, lze vrátit do života. Rosbergovi se bude hodit, protože podle různých zákulisních informací je pohonná jednotka silnější o 20 až 40 koní.

Christian Horner z Red Bullu výkonnostní skok nových motorů Mercedes označil za „děsivý“. Nakonec si jej ale užil jen Lewis Hamilton, protože olejový systém Rosbergova motoru byl kontaminovaný vodou a ještě před kvalifikací se musel vrátit ke staré specifikaci (již hodně použitého) motoru, který do cíle GP Itálie ale nevydržel. Selhal v nedožitém 3 616. kilometru.

Mercedes potvrdil, že motor je použitelný, byl repasován a Rosberg jej nasadí v Singapuru. Šéf Mercedesu Andy Cowell upřesnil, že starý motor nevydržel kvůli selhání pístu. A Paddy Lowe přiznává, že Mercedes Rosbergovi zrovna dvakrát nepomohl:

„Dvakrát jsme jej zklamali (jednou s novým motorem a podruhé se starým). Bohužel, tato selhání zcela anulovala jeho skvělou jízdu, kterou na Monze předvedl. Měl dojet přinejhorším na třetím místě, řekl Lowe.

Jezdci Mercedesu jsou nyní na třech motorech z celkových čtyř, což je limitem pro sezonu. Ani Hamilton ani Rosberg by tak neměli čelit ve zbytku sezony penalizacím. Pravdou ale je, že penalizace v podobě bodové ztráty na Monze je pro Rosberga velmi citelnou ranou v boji o titul mistra světa.

Roberg

Diskuse k článku

Napsat komentář