Rosberg si uvědomuje, že Hamilton byl lepší. Ten nechce tým kritizovat

Německý závodník díky velkému přídělu štěstí a obrovské strategické minele u Hamiltona získal třetí vítězství v Monaku v řadě.

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 24. 05 2015 — Michal Mikoláš

Německý závodník díky velkému přídělu štěstí a obrovské strategické minele u Hamiltona získal třetí vítězství v Monaku v řadě.

Hamilton vedl rovných devatenáct sekund a všechno nasvědčovalo tomu, že si v poklidu dojede pro další vítězství a jeho náskok v čele šampionátu ještě zesílí. Pak ale přišla bouračka Verstappena, zpomalovací vůz a Hamiltonova překvapivá zastávka. Z vítězství se tak radoval Nico Rosberg.

„Samozřejmě jsem velmi, velmi šťastný. Zároveň si ale uvědomuji, že k tomu došlo díky velké porci štěstí. Lewis jel famózně a vítězství by si rozhodně zasloužil. Tak už to ale někdy v závodění chodí. Hodlám toho ale využít.

Omlouvám se, ale nevím, proč zajel do boxů. Sedíme ve voze a z naší perspektivy je velmi těžké odhadnout, proč dochází k různým rozhodnutím. Restart na tvrdší směsi byl zrádný, pneumatiky byly studené, ale vyšlo to.

Jsem sice nadšený, ale musím mít na paměti, že štěstí dnes stálo na mé straně. Užívám si to, ale musím se zlepšit. Lewis tu o tomto víkendu byl o něco silnější,“ řekl Rosberg, který nyní na Hamiltona ztrácí deset bodů.

Místo trofeje za první místo si Lewis Hamilton z Monaka odváží horu frustrace, se kterou těsně po dokončení závodu všemi silami bojoval. Třicetiletý závodník nijak neskrýval své rozladění, odmítal ale házet vinu na tým.

„Nebyl to zrovna nejjednodušší závod. Tým po celou sezonu odvádí fantastickou práci. Vyhráváme i prohráváme společně. Jsem si jistý, že si společně sedneme a najdeme cestu, jak se vylepšit,“ věří Hamilton.

Co přesně se stalo, když sám z čela závodu zajel do boxů a ztratil dvě pozice, neví. „Nedokážu teď vyjádřit, jak se cítím, takže se o to nebudu pokoušet. Abych byl upřímný, stalo se to tak rychle, že si to nepamatuju. Spoléháte se na svůj tým.

Díval jsem se na jednu obrazovku a vypadalo to, jako že je tým venku (z garáže). Vypadalo to, jako že Nico zajel do boxů. Myslel jsem si, že jezdci za mnou zajíždí do boxů, takže když mi tým řekl, abych zůstal venku, řekl jsem, že pneumatiky chladnou, a předpokládal jsem, že ti jezdci budou na měkčích a já na tvrdších, takže řekli (tým), abych zajel do boxů. Udělal jsem to s přesvědčením, že ostatní udělali to samé.“

Do té doby měl podle svých slov rychlost dobrou a kontroloval si pohodlný náskok na čele.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Rosberg si uvědomuje, že Hamilton byl lepší. Ten nechce tým kritizovat”

  1. Simir77 napsal:

    FRUSTRACE – nový termín této sezóny. Taky jste si toho všimli? Všichni jsou frustrovaní, všechno bylo frustrující … kam se podělo obyčejné zklamání a lítost?
    Během TV přenosu tento fenomén zazněl minimálně 15x. Až je z toho televizní divák sám frustrován… 😕

Napsat komentář