Překvapení se v Abú Dhabi nekonalo, Nico Rosberg je šampionem sezony 2016!

Nico Rosberg to dokázal. Skončil druhý v posledním závodě sezony, čímž pro sebe získal titul mistra světa před Lewisem Hamiltonem, kterému nestačilo ani vítězství. Stupně vítězů doplnil skvělou jízdou Sebastian Vettel. S velkou zápletkou odstartovala VC Abú Dhabí, nicméně dramatický start závodu nenabídla. Pořadí totiž zůstalo až na pár výjimek neměnné. Ty tvořili zejména Max Verstappen, Daniel…

6 Štítky: výsledky Zveřejněno 27. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Nico Rosberg to dokázal. Skončil druhý v posledním závodě sezony, čímž pro sebe získal titul mistra světa před Lewisem Hamiltonem, kterému nestačilo ani vítězství. Stupně vítězů doplnil skvělou jízdou Sebastian Vettel.

S velkou zápletkou odstartovala VC Abú Dhabí, nicméně dramatický start závodu nenabídla. Pořadí totiž zůstalo až na pár výjimek neměnné. Ty tvořili zejména Max Verstappen, Daniel Ricciardo a Kevin Magnussen. Prvně jmenovaný se po kontaktu s Nikem Hülkenbergem propadl na úplný chvost výsledkové listiny. Nicméně vše se obešlo bez následků pro obě zúčastněné strany.

banner_vstupenky

Jen o malý moment později už se před Ricciardem zjevil rudý vůz Kimiho Räikkönena, který dokonce hledal cestičku i před Nika Rosberga. Red Bull měl problémy zejména s poklesem teploty dráhy a nasazenými super-měkkými pneumatikami, na kterých byl Ricciardo pomalejší. I proto na něho dotíral i Sebastian Vettel.

Čtrnácté kolo se stalo osudným Jensonu Buttonovi, který si při průjezdu přes obrubník poškodil zavěšení pravého předního kola. Jeho dlouhá životní etapa, kterou strávil coby závodní pilot ve společnosti formuli 1, se tak uzavřela.

Velmi ostrý souboj spolu sváděli loučící se Felipe Massa spolu s týmovým kolegou Valtterim Bottasem. Několikeré vzájemné oťukávání nakonec ukončil Fin, který pro problémy s vozem musel ukončit své působení v závodě. Už během šesti odjetých kol se dokázal Verstappen dotáhnout do první bodované desítky. A ještě blíže byl poté, co špička závodu zamířila ke svým mechanikům. Jmenovitě to byli Lewis Hamilton a Kimi Räikkönen a o kolo později jejich týmoví kolegové. Po těchto zastávkách už mladý Nizozemec figuroval za vedoucím Hamiltonem, nicméně před Rosbergem.

Ve dvacátém kole si vzal Rosberg svou ztracenou pozici zpět. To v důsledku jiné strategie ze strany Verstappena, který se rozhodl prodloužit stint na červené sadě gum a závod dojet jen s jedním pit stopem. Ke kontaktu mezi oběma však nebylo daleko. Po druhých pit stopech se v čele zjevil Vettel, který si ale pro závěr závodu nechal nasadit super-měkké pneu. Nebál se tak vyšlápnout si na Räikkönena, později Ricciarda a následně Verstappena. Ten zůstal v jeho závěsu a oba se, i za přispění na čele jedoucího Hamiltona, který se snažil zpomalit celou skupinku jezdců, pustili do pronásledování Nika Rosberga.

Nakonec už se však za dramatického dění pořadí na dráze neměnilo. Rosberg ustál tlak, který se na něho valil ze všech stran, a mistrovské oslavy proto mohly začít. Sportovní tragédie z pohledu Němce se tak nekonala a Rosberg mladší po 34 letech napodobil svého otce.

Výsledky GP Abú Dhabi:  

Kompletní záznam přenosu je k dispozici po kliknutí na tlačítko „Všechno“.

Diskuse k článku

6 komentářů: “Překvapení se v Abú Dhabi nekonalo, Nico Rosberg je šampionem sezony 2016!”

 1. Arnost Krehulek napsal:

  INF_11 ale byla mu houby platná, páč vet je určitě větší kámoš s nicem, takže předjel verstapena a dál se do toho ne-ral

 2. INF_11 napsal:

  Přeju to Nicovi.

  Jinak Ham si titul projel mizernými starty.  (ještě že tak 🙂 )

 3. Milan27 napsal:

  A dobrá práce od Vettela, že kryl na konci Nicovi záda. 😉

 4. paulem159 napsal:

  fantastické finále.

 5. LoebFan napsal:

  Gratulace Nicovi! Zaslouží si to!

 6. INF_11 napsal:

  To byl závod ! 😮
  Jinak od Lewise pěkná taktika 😉

Napsat komentář