Rosberg předčasným odchodem z F1 řekl “ne” příjmům za 100 milionů dolarů

Náhlý konec Nika Rosberga krátce poté, co získal titul mistra světa v roce 2016, je jedním z nejpřekvapivějších příběhů v historii formule 1. Zvláště když nyní Němec přiznal, že mohl získat 100 milionů dolarů, kdyby nepověsil závodní rukavice na pomyslný hřebík.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 16. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

„Chtěl jsem se vyhnout tomu, abych odešel jako někdo, kdo už není žádaný,“ řekl Rosberg v rozhovoru pro magazín The Times. „Chci tím říct, že na stole ležela nabídka v podobě smlouvy na 100 milionů dolarů, kterých jsem se vzdal.

Toužil jsem po jiném druhu života. Když závodíte, nemáte flexibilitu. Bylo to nejlepší rozhodnutí pro mou rodinu – na peníze jsem nemyslel ani na vteřinu,“ tvrdí v současnosti občasný televizní expert.

Ten získal titul za dramatických okolností a po intenzivní bitvě s Lewisem Hamiltonem. S ním jej sice pojilo přátelství už od motokár, postupem času ale byl jejich vztah u Mercedesu už pořádně vyhrocený.

Podle Rosberga se dá jeho partnerství s Hamiltonem přirovnat ke vztahu hudebního dua, které po úspěchu zjistí, že spolu už nedokáže spolupracovat. „Začnou se hádat víc a víc a nakonec se rozejdou, protože v sázce je tolik peněz, tolik uznání,“ má jasno.

Rosberg také těžko snášel tlak z řady fanoušků. „Byly tu dva tábory, tábor Nika a tábor Hamiltonových fanoušků. A všichni fanoušci Hamiltona byli samozřejmě proti mně.

„Jednou přímo přede mnou stály čtyřleté holčičky se svými tatínky a bučely na mě a ukazovaly mi palce dolů. Jejich tátové jim řekli, že jsem špatný a že na mě musí bučet,“ kroutí hlavou.

Konec profesních řidičů již brzy? Amazon nakoupil 1000 autonomních dodávek