Rosberg potřebuje Hamiltona vyprovokovat k chybě

Vítěz kvalifikace dobře ví, že pokud se závod dojede ve stejném pořadí, na zisk titulu to stačit nebude. Svou roli tudíž sehraje i psychologická válka.

5 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 22. 11 2014 — Michal Mikoláš

Vítěz kvalifikace dobře ví, že pokud se závod dojede ve stejném pořadí, na zisk titulu to stačit nebude. Svou roli tudíž sehraje i psychologická válka.

Rosberg je kvalifikačním králem sezony 2014. V závodech má naopak navrch Hamilton. Rosberg si dobře uvědomuje, že pokud se má zítra stát mistrem světa, musí Hamiltona udržet pod tlakem. V takové situaci totiž britský pilot mívá sklony chybovat.

„Jistě, vyvíjený tlak patří mezi mé naděje. Pokud Lewis v jeho důsledku bude dělat chyby, podobně jako dnes a v Brazílii, vzniknou tak příležitosti, které potřebuji a o které se musím snažit. Pojedu na naprosté maximum, abych laťku nastavil co možná nejvýše. Víc ani nemohu dělat, musím jet na vítězství a udržovat ho pod tlakem.

Kvalifikace letos patřily k mým silným stránkám, ale tenhle víkend zdaleka neskončil. Mám za sebou pouze první krok. Body se sčítají až v neděli. Právě v závodech jsem se v poslední době snažil zlepšit. V Interlagosu se mi to podařilo, zítra to musím zopakovat,“ ví Rosberg.

Hamilton sice v kvalifikaci na svého rivala nestačil, uklidňovat ho ale může fakt, že se před něho nedostal žádný z vozů Williamsu.

„Nejsem svým výkonem nějak zklamán. Jasně, vždycky si přejete získat pole position, proto jsme tady. V tréninku jsem měl hlavně v dlouhých jízdách dobrou rychlost. To je uklidňující. První dvě části kvalifikace byly dobré. Q3 byla o zkompletování povedeného kola. Nedělal jsem chyby, nic takového. Jen to prostě nebylo zrovna nejrychlejší kolo. Nico odvedl skvělou práci, zítra můžeme bojovat o všechno.

Z roku 2008 už si toho moc nepamatuji, ale samozřejmě to byla skvělá sezona. Letos je to úplně jiné, jsem o dost starší a snad i moudřejší. Hodně jsem se toho naučil. Je to skvělá bitva, byť je ozvláštněná tím, že ji vedu se svým týmovým kolegou a ne s někým zvenčí. Napínavé to je ale stejně,“ přiznává Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář