Rosberg po startu Hamiltonovi uhnul, zabránil tak kolizi

Nico Rosberg musel po startu GP Japonska souboj s Lewisem Hamiltonem vzdát, chtěl tak zabránit hrozící kolizi se svým týmovým kolegou. Oba jezdci Mercedesu, startující do závodu z první řady, přijeli do první a druhé zatáčky okruhu bok po boku. Hamilton odstartoval lépe. V zatáčce číslo dva šel do vedení, Rosberg se dostal krátce mimo trať a propadl…

4 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 27. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Nico Rosberg musel po startu GP Japonska souboj s Lewisem Hamiltonem vzdát, chtěl tak zabránit hrozící kolizi se svým týmovým kolegou.

Oba jezdci Mercedesu, startující do závodu z první řady, přijeli do první a druhé zatáčky okruhu bok po boku. Hamilton odstartoval lépe. V zatáčce číslo dva šel do vedení, Rosberg se dostal krátce mimo trať a propadl se až na čtvrté místo.

Rosberg k této situaci řekl: „Ještě jsem to neviděl ze záznamu, ale bylo to velmi těsné. Musel jsem uhnout, mohlo dojít ke kontaktu. Vůz byl opět skvěle připraven. O to větší škoda je, že jsem na startu ztratil pozice. Souboj v první a druhé zatáčce byl velmi těsný, po výjezdu ze zatáčky číslo dva už jsem byl k Lewisovi příliš blízko. Musel jsem vyjet mimo trať. Lewis měl lepší start, do zatáčky číslo dva vjížděl na vnitřku a to pro něj znamenalo rozhodující výhodu.“

Lewis Hamilton k tomu poznamenal: „Neměl jsem pocit, že jsme byli s Nicem zase tak blízko. Byl jsem při nájezdu do zatáčky na vnitřku, tedy zatáčka patřila mně. Auto bylo v té chvíli hodně nedotáčivé, neměl jsem ani dostatek přilnavosti. Předpokládal jsem, že by se Nico mohl dostat mimo trať, ale jel na vnějšku. Takže se to dalo očekávat.“

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Japan

Diskuse k článku

4 komentáře: “Rosberg po startu Hamiltonovi uhnul, zabránil tak kolizi”

 1. Leon napsal:

  Prve zakruty v F1 su o karamboloch ktore sa netrestaju. Lietajuce ulomky a karbon je korenie startu a prvych dvoch zakrut.
  Zas chce niekto este sterilnejsie zavody. Ti dvaja sa mali navzajom poklonit a dat si prednost. Vnutorna stopa a jej vyznam odznel z ust oboch pilotov. Vedia pravidla. Ten kto ma odvahu obycajne vitazi a ma aj titul.
  Zrejme by mali startovat ako cyklisti na casovkach a poniektori by boli spokojnejsi,

 2. Prost-centric napsal:

  Na co si to Hamilton hraje? Nebo na koho? Asi tomu začnu říkat Hra na Suzuku.

 3. INF_11 napsal:

  Tak inu musel, tohle dvojky dělají.
  Ten kluk má smůlu že není PR tak prodejný jako Lewis.

 4. Showie napsal:

  Ano Nico uhnul. Všechny souboje Mercedesu končí tak, že Nico Lewisovi uhne. Pokud by se Nico udržel na trati, tak by jej Lewis nabral a zas by z toho byl malér. Lewis se chová na trati hodně bezohledně!

Napsat komentář