Rosberg: Nevím, proč jsem měl v závěru kvalifikace problémy

Duo z Mercedesu opět obsadí na startu do zítřejšího závodu první dvě příčky. Hamilton tentokrát porazil Rosberga.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 6. 06 2015 — Zuzana Kulichová

Duo z Mercedesu opět obsadí na startu do zítřejšího závodu první dvě příčky. Hamilton tentokrát porazil Rosberga.

Nico Rosberg vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady 2015 druhé místo. Za týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem zaostal o tři desetiny sekundy, ovšem věří, že zítra může získat i vítězství.

„Zajížděl jsem dobré časy, na konci kvalifikace se mi ale nedařilo,“ popisuje Rosberg. „Neměl jsem dostatek přilnavosti, další problémy se pak navíc připojovaly. Celkově se mi prostě nedařilo. Musíme ještě zanalyzovat, co přesně se tam odehrálo.

Lewis si zaslouženě vybojoval místo vpředu, ale závod je až zítra. Na této trati je možné předjíždět, takže boj ještě zdaleka neskončil,“ říká bojovně Němec.

V dnešním klání si Lewis Hamilton na své konto nepřipsal jen další obyčejnou pole position, ale čtyřiačtyřicátou ve své kariéře, a to navíc s vozem s číslem 44 a na trati, kde kdysi slavil své premiérové vítězství.

„Dnešní kvalifikace je mimořádná a já jsem moc rád,“ raduje se Hamilton. „Na montrealské trati jsem v roce 2007 vyhrál svůj první závod, což bylo tenkrát nepravděpodobné. Proto když znovu přijedu do Kanady a vybojuju tady další pole position, která je čtyřiačtyřicátou v mojí kariéře, je to pro mě významná událost.

Tým pracoval skvěle, koncentroval se, takže pomohl mně i Nicovi udržet se na vysokých pozicích a zaujmout místa v první řadě,“ pochvaluje si obhájce titulu.

Niki Lauda vidí úspěch kvalifikace nejen v dobrém výsledku svého týmu, ale i v selhání největšího soupeře – Sebastiana Vettela. „Prostě se mu nedařilo. Když mu auto funguje bez problémů, je to hodně silný soupeř. Vybojoval jen šestnácté místo, takže ho nečeká jednoduchý závod,“ uvedl.

Diskuse k článku

Napsat komentář