Rosberg na pole position

Daniil Kvjat zničil auto

3 Zveřejněno 26. 09 2015 — GPF1.cz

Nico Rosberg vyhrál rozdílem sedmnácti tisícin sekundy kvalifikaci na GP Japonska. Lewis Hamilton s ním odstartuje z první řady. Jedná se o výsledky prvních pokusů v závěrečné kvalifikaci, protože k těm druhým nedostal nikdo příležitost.

Daniil Kvjat totiž završil své neúspěšné vystupování na Suzuce obrovskou havárií v samotném závěru. V důsledku toho byly vyvěšeny červené vlajky půl minutu před koncem a jízdy zastaveny. Ředitelství závodu rozhodlo o tom, že kvalifikace už restartována nebude, protože to ani nemělo žádný smysl.

Valtteri Bottas získal třetí místo na startu a postavení ve druhé řadě společně se Sebastianem Vettelem. Za nimi ve stejné formaci Williams – Ferrari stojí Felipe Massa a Kimi Räikkönen.

Fernando Alonso se s vozem McLaren dostal do Q2, ale sám pilot řekl, že lepší výkon z něj dostat neumí. Nico Hülkenberg z Force Indie dostane penalizaci tří míst na startu za kolizi s Felipem Massou při GP Singapuru.

Z první kvalifikace nepostoupil Jenson Button, který se na tým zlobil, že mu nedal instrukci o správném nastavení pohonné jednotky, a v důsledku toho použil špatnou. V Q1 zůstaly také oba vozy týmu Sauber. Američan Alexander Rossi se nekvalifikoval a Manor požádá vedení závodu o povolení ke startu.

Max Verstappen se dostal do Q2, ale pro technické problémy na voze ji nedokončil.

Výsledky kvalifikace:

q_resultsq_1nasrq_2fansQ_3maxq_4maxQ_5maxQ_6maxQ_7maxQ_8max

 

Diskuse k článku

3 komentáře: “Rosberg na pole position”

 1. CZJ napsal:

  Tomáš Richtr:
  Nový motor bude až v USA, jestli myslíš toto. Jinak máš pravdu.

  Pravda, unáhlil jsem se v optimismu.

 2. Tomáš Richtr napsal:

  Nový motor bude až v USA, jestli myslíš toto. Jinak máš pravdu.

 3. CZJ napsal:

  Redbullu tedy nic nebrání nasadit nový motor od Renaultu. Tedy nic – kromě ega majitele.

Napsat komentář