Rosberg jediný ví, že Russell může dostat Hamiltona do potíží

Mistr světa z roku 2016 a bývalý pilot Mercedesu Nico Rosberg se zamýšlí nad budoucími scénáři uvnitř Mercedesu, které se mohou stát. Němec má za to, že se Hamilton díky Russellovi může ocitnou v nepříjemné situaci, a to může vyvolat velký problém ve stabilitě týmu.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 10. 09 2021 — Vašek Štěpánek

Po měsících spekulací bylo před GP Itálie konečně oznámeno, že George Russell od příští sezony nahradí Valtteriho Bottase v mistrovském Mercedesu. To samo o sobě znamená kompletní britskou sestavu. Lewis Hamilton navíc bude čelit o 13 let mladšímu kolegovi, který si bude chtít vytvořit vlastní historii ve formuli 1.

Russell bude chtít podle Nica Rosberga v Mercedesu udělat okamžitý dojem. Bývalý pilot Mercedesu, který byl Hamiltonovým kolegou v letech 2013–2016 očekává, že se sedminásobný šampion dostane do nelehké pozice.

„Pro George je pozitivní to, že nemá co ztratit. Bude stát proti tomu nejlepšímu ze všech dob a nikdo nečeká, že Lewise porazí. Pokud se mu to povede, stane se tím největším hrdinou současnosti.

Pro Lewise může být obtížný fakt, že bude mít proti sobě někoho, kdo nikdy nic nevyhrál, takže Lewis může vlastně jenom prohrát. Pokud nastane scénář, že bude Hamilton porážen týmovým kolegou, dostane se do opravdu nepříjemné situace,“ zamýšlí se Rosberg.

Rosbergův přátelský a pracovní vztah s Lewisem Hamiltonem se začal značně bortit po sérii několika vzájemných incidentů a bojích o mistrovský titul v sezonách 2014, 2015 a 2016. Němec si proto také myslí, že mladý Russell bude muset velmi brzy čelit jistému dilematu. Brit bude muset zjistit, co si na trati bude moci dovolit a co zase ne, zvlášť, budou-li se jezdci Mercedesu často potkávat na závodní trati.

„Pro George bude první souboj s Lewisem jakousi zkouškou: stáhne se z boje anebo bude opravdu tvrdě bojovat? Je to velmi nesnadné rozhodnutí a pokud dojde ke kolizi, půjde o velmi katastrofální začátek Georgovi kariéry v Mercedesu.

Pokud ale onen souboj vyhraje, Georgovu sebedůvěru to jen posílí.  Kvůli tomu ale může být podrážděný Lewis. Je tam velmi těsná hranice mezi skvěle fungujícím duem a velkým problémem,“ zhodnotil budoucí možné scénáře mistr světa z roku 2016.