Ron Dennis opouští McLaren, prodal svůj podíl

Britská média přinesla zprávu, že Ron Dennis prodá svůj podíl ve skupině McLaren, čímž firmu kompletně opustí poté, co mu nebyla prodloužena na pozici výkonného ředitele McLarenu. V ní jej nahradil Američan Zak Brown. Cena Dennisova čtvrtinového podílu je odhadována na 275 milionů liber (přes 8 miliard korun).

1 Štítky: McLaren Ron Dennis Zveřejněno 1. 07 2017 — Tomáš Richtr

Jeho odchodem se uvolní prostor pro změny, které ze své pozice vlastníka mohl Dennis blokovat. V této souvislosti se také spekuluje o spojení dvou nezávislých firem: McLaren Automotive (luxusní auta) a McLaren Technology Group (jejíž součástí je současný tým F1).

Smlouva má být oznámena dnes, v pátek. Po prodeji by měla hodnota firmy dosáhnout dvou miliard liber. Ron Dennis ve vedení McLarenu působil 37 let.

Informace nakonec byla potvrzena jak McLarenem, tak i Ronem Dennisem. Ten k celé záležitosti uvedl: „Jsem velmi potěšen tím, že jsem dosáhl dohody se svými kolegy akcionáři u McLarenu. Představuje to konec mého času u McLarenu a umožní mi to soustředit se na jiné a méně veřejné zájmy. Vždycky jsem říkal, že mých 37 let v McLarenu by mělo být zvažováno jako kapitola v knize týmu. Přeji McLarenu jen to nejlepší s tím, jak se tento příběh bude dál odvíjet.“

McLaren Automotive a McLaren Technology Group tedy budou nově sjednoceny pod názvem McLaren Group. Výkonným ředitelem bude Shaikh Mohammed bin Essa Al Khalifa. Hlavními akcionáři McLarenu zůstávají společnosti Bahrain Mumtalakat Holding Company a TAG Group – zatím není jasné, kdo odkoupil Dennisův podíl.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář