Romain Grosjean bude hostem vyhlášení ankety Zlatý volant 2019

Dlouho se spekulovalo, kdo bude ten speciální host na vyhlášení ankety Zlatý volant 2019. Nakonec bylo jméno odhaleno: nebude jím nikdo jiný než pilot amerického týmu Haas Romain Grosjean.

Štítky: Haas Romain Grosjean Zlatý volant Zveřejněno 20. 11 2019 — Lukáš Podstata

Romain Grosjean je aktivní pilotem ve formuli 1 od roku 2008. Začínal jako testovací pilot Renaultu. V této pozici působil i část sezony 2009, ale po špatných výsledcích Nelsona Piqueta Jr. byl povýšen do pozice hlavního závodního jezdce. V roce 2012 přestoupil Grosjean do týmu Lotus F1, ve kterém působil celkem čtyři sezony a zaznamenal v něm svůj prozatím nejlepší výsledek. Tím je druhé místo ve Velké ceně Spojených států amerických v sezoně 2013. Francouz aktuálně závodí pro americký tým Haas, se kterým v červenci prodloužil smlouvu i pro následující ročník.

Romain Grosjean se ale také příliš netají svým kladných vztahem k České republice. Francouz měl totiž několikrát během své kariéry na své helmě logo české společnosti Praga. Rodák ze Ženevy velmi často na svých sociálních sítích prezentuje jízdu na motokárách a supersportech, kde využívá právě techniku firmy Praga.

Během ankety Zlatý volant 2019 převezme 6. února 2020 Romain Grosjean čestné ocenění za přínos motorsportu. To ale není vše. Podle posledních informací na této anketě také proběhne slavnostní představení monopostu Haas pro následující ročník. Je však možné, že bude nejspíše představeno pouze nové zbarvení – z důvodu ukončení spolupráce s Rich Energy –, protože většina týmů nové monoposty přiveze až na první testy do Barcelony.

Diskuse k článku

Napsat komentář