Robert Shwartzman je nejvíce perspektivním mladíkem Ferrari

Šéf Ferrari Mattia Binotto se domnívá, že vývojový jezdec týmu Robert Shwartzman si zaslouží místo ve formuli 1.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Robert Shwartzman Zveřejněno 23. 09 2022 — Lukáš Štěrovský

Třiadvacetiletý jezdec, který po ruské invazi na Ukrajinu jezdí pod izraelskou licencí, absolvuje za Ferrari dva tréninky na GP USA a Abú Dhabi. Shwartzman získal v roce 2019 titul v F3 a poté strávil dvě sezony v F2, kde v roce 2020 skončil čtvrtý a loni druhý za Oscarem Piastrim.

Svůj debut v F1 absolvoval předloni v prosinci, kdy jel za Ferrari na nováčkovském testu v Abú Dhabi, vloni se v rámci stejné příležitosti svezl s Haasem. Letos si v Itálii opakovaně vyzkoušel monoposty Ferrari z let 2018 a 2021 a týmu pomáhá jakožto člen akademie na simulátoru.

„Robert je fantastický jezdec,“ chválí jej šéf Ferrari Mattia Binotto. „Myslím, že je velmi rychlý. Kdykoliv jel s F1, byl hodně rychlý. Jsou jezdci, kteří uspějí v nižších kategoriích, ale v F1 nejsou dost dobří.

To podle mého není Robertův případ, ten byl skvělý ve všech kategoriích. Je škoda, že v té nejvyšší pro něj momentálně není žádné místo,“ lituje Binotto. „Letos pracuje v simulátoru, hodně pomáhá při vývoji vozu.

Myslím, že se jako jezdec zlepšil, rozvinul své vlastní schopnosti a je mnohem vyzrálejší, proto by si místo zasloužil. Snad se v budoucnu něco objeví,“ doufá šéf Ferrari.