Rivalové Ocon a Gasly spojí síly. Šéf Alpinu věří v profesionální vztah

Pierre Gasly byl oficiálně potvrzen u Alpinu. Francouz má mít víceletou smlouvu a nahradí Fernanda Alonsa. Gasly tak bude týmovým kolegou Estebana Ocona, pilota, se kterým nemá dlouhodobě ideální vztahy. Šéf Alpinu ale věří, že oba závodníci budou profesionály, a že spolu zakopou válečnou sekeru.

Štítky: 2023 Alpine Esteban Ocon Otmar Szafnauer Pierre Gasly Zveřejněno 9. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Pierre Gasly a Esteban Ocon byli jako malý velcí přátelé. Jejich vztahy se narušily příchodem do konkurenčního prostředí ve formuli 1. Od té doby panuje mezi Francouzi napětí a možný příchod Gaslyho do Alpinu se zdál nepravděpodobný.

O víkendu v Japonsku ale vyšla oficiální zpráva – Gasly do Alpinu nakonec přijde a minimálně dva roky bude týmovým kolegou zabydleného Estebana Ocona. Ještě před oznámením této zprávy ale dali oba jezdci jasně najevo, že by jim potenciální spolupráce nevadila.

V podobném duchu pokračuje i Otmar Szafnauer, šéf stáje. „Sedl jsem si s nimi [s Oconem a s Gaslym] a podrobně jim popsal plán, kterým směřujeme a u každého z nich jsem se snažil několikrát přesvědčit, zda jsou ochotni spolupracovat.

Vysvětlil jsem jim, že by bylo skvělé je mít oba v jednom týmu, protože to jsou dobří piloti, ale jejich nevraživé vztahy nesmí nerušit morálku týmu. Oba kluci, jak Esteban, tak Pierre neměli nejmenší problém a na spolupráci se dokonce těší.

Možná mezi nimi není ideální atmosféra, ale znají se velmi dobře, vyrůstali spolu. Oba to jsou profesionálové svého oboru a myslím, že vědí, jakou příležitost od nás dostávají. Nemyslím si proto, že bychom měli mít v týmu příští rok dusno,“ oznámil Szafnauer.

Šéf Alpinu také prozradil, proč si stáj z Enstone vybrala zrovna Gaslyho. Tým měl na výběr řadu pilotů, mezi nimi například Schumachera nebo Ricciarda. „Hledali jsme pilota, který splnil naše tři základní požadavky.

Chtěli jsme rychlého pilota, který je z auta schopen vymáčknout maximum. Poté jsme hledali zkušenosti, aby byl náš nový pilot schopen sdělit, co od auta vyžaduje a zároveň jsme koukali i po mladém klukovi. Náš projekt je dlouhodobý a chceme mít s piloty delší vztah.

Z toho všeho nám nejlépe vycházel Pierre [Gasly] a od té doby jsme dělali maximum proto, abychom ho do našeho auta dostali, naštěstí se nám to povedlo. Touto cestou bych také rád poděkoval Red Bullu, který Pierra vymanil ze smlouvy, zakončil Szafnauer.