Risk s Hamiltonovou strategií stál Mercedes body

Podle Lewise Hamiltona se tentokrát strategie Mercedesu na jeho straně garáže vůbec nepovedla. Sedminásobný šampion je toho názoru, že jej v závěrečných fázích závodu tým zavolal ve špatný moment.

Štítky: GP Turecka Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 10. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Vzhledem k tomu, že nedaleko Istanbulu dnes panovaly chladné podmínky, před závodem na okruhu pršelo a trať následně schla pomalu, byli jezdci nuceni natáhnout své první stinty na přechodných pneumatikách.

Vedoucí skupina začala jezdit do boxů až ve 36. kole. Lewis Hamilton se do té doby vyšplhal z jedenácté na pátou příčku a do boxů nezajel. Tím se pilot Mercedesu dostal až na třetí místo a s výkonem svých pneumatik byl poměrně spokojený.

Když ale závod vstoupil do svých závěrečných kol, tým Hamiltona upozornil, že pokud nezajede do boxů hned, na trať se poté vrátí až za Pierra Gaslyho. Sedminásobný šampion svůj tým uposlechl a jen pár kol před cílem stavěl pro nové gumy.

Ve finále se toto rozhodnutí ukázalo jako riskantní. Brit nemohl své nové pneumatiky zahřát a namísto útoků na Leclerca a možná Péreze se musel Hamilton bránit před Gaslym a Norrisem, kteří byli za jezdcem Mercedesu.

I přesto, že Hamilton věřil, že by byl schopen odjet celý závod na jediné sadě pneumatik, přiznal, že měl o své gumy strach. „Nevěděl jsem, kolik toho ještě mé pneumatiky vydrží a v určité fázi jsem se o ně začal trochu obávat.“

Aktuálně druhý muž v průběžném mistrovství světa je toho názoru, že do boxů měl zajet podstatně dřív, nebo vůbec. „Když se na celou situaci podívám zpětně, měli jsme špatnou strategii. Buďto jsme měli do boxů zajet dřív, anebo vůbec.

Myslím, že Ocon odjel celý závod bez pit-stopu, takže to bylo možné zvládnout. Já stavěl až moc pozdě. V posledních osmi kolech jsem se vůbec nemohl dostat do tempa a s pneumatikami jsem se trápil.

Namísto toho, abych bojoval o pozice vpředu, tak jsem se musel bránit před kluky za mnou, což bylo trochu frustrující. Je to ale tak, jak to je a nyní s tím už nic neuděláme,“ zhodnotil dnešní závod v Turecku Hamilton.

Avšak podle Pirelli by pneumatiky do konce závodu nevydržely.