Řídit dnešní vozy není fyzicky náročné, mrzí Hamiltona

Britský pilot ve službách Mercedesu by uvítal, kdyby současné monoposty byly náročnější na řízení. To by podle Hamiltona mimo jiné znamenalo, že v F1 by se hned nedokázal prosadit lecjaký náctiletý pilot.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 20. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Upřímně, auta nejsou nijak náročná na řízení,“ přiznává Hamilton. A ihned dodává, co by se zamlouvalo jemu samotnému. „Z hlediska fyzičky by to mělo být těžší. Myslím, že bychom se pro rok 2021 měli zbavit některých věcí – nemít tak výkonný posilovač řízení, například.

Jízda by vás měla ‚vyždímat‘. Tenisté jsou po zápase úplně hotoví, zejména když jsou na kurtu čtyři hodiny. Takoví cyklisté, ti musejí být po Tour de France úplně mrtví. A o tom by to podle mého mělo být.

Dnes to ale o fyzičce až tak není. Proto vidíme osmnáctiletého kluka, který přijde do šampionátu, a nemá žádné potíže. Tak by to být nemělo. Nikdo z nás nepotřebuje podvádět, v závodech to nemá význam. Stačí jen normální trénink a zdravá strava,“ odpovídá pilot Mercedesu na otázku, zda výkonnost jezdců nemohou ovlivňovat například některé zakázané látky.

Diskuse k článku

Napsat komentář