Ricciardovy ‚úžasné‘ starty

Daniel Ricciardo od nadcházející GP Singapuru očekává, že by mohla jeho monopostu Red Bull sednout. Podstatně více než předchozí závody ve Spa a na Monze. Přestože z hlediska výkonu tým z Milton Keynes stále zaostává za konkurencí, aerodynamiku a šasi má tradičně na velmi dobré úrovni. Na okruhu Marina Bay, který by svojí charakteristikou měl Red Bullu…

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 10. 09 2015 — Lukáš Štěrovský

Daniel Ricciardo od nadcházející GP Singapuru očekává, že by mohla jeho monopostu Red Bull sednout. Podstatně více než předchozí závody ve Spa a na Monze.

Přestože z hlediska výkonu tým z Milton Keynes stále zaostává za konkurencí, aerodynamiku a šasi má tradičně na velmi dobré úrovni. Na okruhu Marina Bay, který by svojí charakteristikou měl Red Bullu sedět, očekává Ricciardo solidní výsledek.

„Nechci působit příliš nadšeně, ale můžeme jet na následující závod s určitou jistotou. Myslím, že auto se posledních pár závodů zlepšovalo, a Singapur jej přivede k životu. Doufejme, že můžeme vyzvat Ferrari v boji o stupně vítězů,“ prohlásil pilot, který v týmu působí druhou sezonu.

Ricciardo zvládl i problémový závod v Itálii, kde kvůli penalizaci za nasazení nadstandardního počtu jednotlivých komponent motoru startoval, podobně jako stájový kolega i členové sesterského týmu Torro Rosso, až ze samotného chvostu pole.

Australan nakonec závod dokončil jako osmý, což se podle něj skoro rovná stupňům vítězů.

„S autem jsem byl spokojený. Víme, že ztrácíme na rovinkách, a bylo nám jasné, že s naším autem bude umístění v první desítce těžké. Ale podvozek opět pracoval dobře a jsem velice spokojen s tím, jaká je ovladatelnost vozu,“ prozradil vítěz tří velkých cen.

„Dokončit jako osmý předčilo naše očekávání, mírně řečeno. Ericssona jsem k jeho hrůze dostal v poslední zatáčce. Můj úsměv tak byl ještě větší. Navíc máme i některá další pozitiva. Nevím, jestli je to štěstí, ale od doby, co platí nové startovní procedury, jsou moje starty úžasné. I to beru jako dobrou zprávu z víkendu,“ uzavírá Daniel Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář