Ricciardova dechberoucí garáž: Jaké skvosty v ní najdeme?

Daniel Ricciardo si ročně vydělá zhruba 26,5 milionů liber. Jelikož se živí závoděním, záliba v autech je celkem jasná. Jaké kousky australský závodník vlastní? Asi není překvapením, když vám řekneme, že má jeho vozový park hodnotu přes 3 miliony liber.

Štítky: Daniel Ricciardo Zveřejněno 30. 10 2020 — Petr Čermák

Porsche 918 Spyder – 649 tisíc liber

Jedno z prvních aut, které si Ricciardo koupil, bylo unikátní Porsche 918 Spyder. Supersport vyráběný v letech 2013 až 2015 zvládne z 0 na 100 km/h za 2,6 sekundy, což, jak Ricciardo sám uvedl, není „žádná sláva, ale po jízdě v monopostu formule 1 vám vše přijde pomalé“.

Aston Martin Valkyrie – 2,3 milionu liber

Tohle auto ve skutečnosti Ricciardo ve své garáži zatím nemá – stále na něj totiž čeká. Už se v něm ale svezl a doufá, že se na něj bude moci brzy těšit.

„Zaplatil jsem zálohu, takže doufám, že na mě nezapomněli!“ smál se Ricciardo v rozhovoru pro Top Gear. „Není to přeci záloha nějakých 5 tisíc liber. S Astonem Martinem jsem spolupracoval a oni řekli, že jednoho dostanu. Svět je ale příliš velký a je tu hodně vlivných lidí. Nic není garantováno, takže když jsem dostal dopis, že se moje auto chystá, měl jsem radost.“

McLaren 675LT – 268,5 tisíce liber

S britským mclarenem byl Ricciardo přistižen v ulicích Monte Carla. Zároveň se dá říct, že Australan přemýšlel do budoucna – před několika měsíci totiž s McLarenem podepsal smlouvu a od příštího roku bude jezdit pro britský tým po boku Landa Norrise.

675LT je automobilový skvost – jedná se o exklusivní sérii, kterou výrobce popisuje jako „ultimátní evoluci legendárního McLarenu Le Mans F1 GTR“.

Toyota HiLux – 56 tisíc liber

Ano, Daniel Ricciardo vlastní i tento klasický pickup. Legendární Toyota HiLux byla Ricciardovým prvním autem, které mu koupili jeho rodiče. Proč od nich nedostal něco praktičtějšího? Ricciardo se totiž učil řídit s tátovým pickupem Mitsubishi Titan, tak aby jablko nepadlo daleko od stromu.

Ačkoliv se rychlostně s žádným závodním vozem nevyrovná, měl Ricciardo ze svého prvního auta radost. „Pickupy vyzařují jistou dávku maskulinity a když jsem chodil do školy, úplně jsem jako chlap nepůsobil,“ vzpomínal Australan s úsměvem na tváři na své mladí.

Ceny elektromobilů se mají rokem 2024 vyrovnat klasickým vozům