Ricciardo zvažoval, jestli má v Belgii vůbec startovat

Australan, který skončil v nedělním závodě na čtrnáctém místě, přiznal v rozhovoru, že jeho myšlenky byly značně smíšené po sobotních tragických událostech. Velké odhodlání mu dodala Hubertova rodina.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Belgie Zveřejněno 2. 09 2019 — Lukáš Podstata

„Jsem rád, že závod skončil. Vím, že nejlepším projevem úcty k Hubertovi bylo závodit, ale nemyslím si, že někdo z nás na závodění měl pomyšlení. Mluvím sám za sebe, ale určitě nejsem jediný, kdo takový pocit měl.

Bylo opravdu těžké si kvůli ostatním nasadit helmu a jet. Myslím, že si všichni oddechli, když závody skončily. Doufám, že je to naposledy, co se něco takového stalo,“ říká Australan.

Ricciardo byl dotázán, zda přemýšlel, že by do závodu nezasáhl. „Ano, v sobotu večer určitě. Ptáte se sebe sama, zda vám to za to opravdu stojí. Samozřejmě je to naše práce a život, ale pořád jde přece jen o auta závodící na okruhu,“ říká rodák z Perthu.

Největší zlom pro Ricciarda nastal, když viděl stojící matku a bratra na startovním roštu, jak vzdávají hold zesnulému synovi, respektive bratrovi. „Abych byl upřímný, když jsem v neděli viděl Anthoinovu rodinu, dalo mi to daleko větší sílu než cokoliv jiného. Smeknout před nimi klobouk nestačí. Nedokážu si představit být v jejich pozici. Byli silnější než kdokoliv z nás,“ zakončil rozhovor pilot Renaultu.

Diskuse k článku

Napsat komentář