Ricciardo už není stejným jezdcem, jako byl u Red Bullu

Šéf Red Bullu Christian Horner vyjádřil lítost nad tím, jakým směrem se stočila kariéry Daniela Ricciarda po jeho odchodu z Red Bullu. Po štaci v Renaultu zamířil Australan do McLarenu, který s ním po dvouletém trápení rozvázal smlouvu. Ricciardo teď bude rád, pokud si pro příští rok najde vůbec nějakou sedačku…

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 28. 08 2022 — Lukáš Štěrovský

„Je to velmi smutné. Z jezdeckého hlediska už mi nepřijde jako ten samý závodník, jako když byl u nás,“ prohlásil Christian Horner pro britskou televizní stanici Sky Sports. „Je to jeden z nejlepších pilotů, rozhodně má skvělé schopnosti. Doufám, že znovu najde svoje kouzlo a získá sedačku v F1.

Když si vzpomenete na některé závody, jaké za nás odjel, třeba vítězství v Monaku s polovičním výkonem motoru… Podal několik úžasných výkonů. Když poprvé přišel do týmu, podával skvělé výkony po boku Sebastiana Vettela. Blízko byl i Maxi Verstappenovi.

Jenže zatímco se Max od doby, kdy Daniel tým opustil, vyvinul, Daniel ztratil sebevědomí. Znali jsme ho jako kluka, co blbnul na stupních vítězů s botou a šampaňským, a to už neplatí. Jak jsem říkal, snad si najde místo, protože F1 bude rozhodně lepší s ním než bez něj,“ uzavřel Horner.