Ricciardo šťastný z pódia, frustrovaný Verstappen nemá slov

Na dvou stranách garáže Red Bullu po Velké ceně Belgie panují velmi opačné emoce, Daniel Ricciardo, který dojel třetí, je nadšený z průběhu závodu, zklamaného (téměř) domácího hrdinu Maxe Verstappena opět zradila technika.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Belgie Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 27. 08 2017 — Šimon Trantina

Ricciardo odstartoval z pátého místa za jezdci Mercedesu, Ferrari a týmovým kolegou Verstappenem. Polovinu závodu se držel na stejné příčce, kde byl naprosto osamocen, neboť měl velkou ztrátu na špičku a jeho tempu za ním nikdo nestačil.

Polepšil si o jedno místo, když Kimi Räikkönen na ferrari musel zajet do boxů a odpykat si desetisekundovou stop-go penalizaci za ignorování žlutých vlajek. Ve třicátém kole byl však na trať vyslán safety car kvůli úlomkům, které zůstaly na dráze po incidentu mezi vozy Force Indie.

Australan byl po restartu stále čtvrtý a držel se těsně za Valtterim Bottasem, kterého dokázal na rovince Kemmel předjet a třetí místo si pak s přehledem udržel, když si na duo finů v čele s Räikkönenem za sebou držel dvousekundový náskok.

„Měl jsem po celou dobu závodu dobrou rychlost a pomohla mi také Kimiho penalizace, díky které jsem se posunul na čtvrté místo. Když vyjel safety car, cítil jsem, že budu mít možnost zaútočit a vydělat nějakou pozici. A to se povedlo. Dostal jsem se před Valtteriho a třetí místo udržel, takže s tím jsem velmi spokojený,“ pochvaloval si závěr GP Belgie čtvrtý muž Poháru jezdců.

Závod Maxe Verstappena však potkal úplně jiný osud. V úvodu se dokázal držet poměrně blízko za ferrari Kimiho Räikkönena a jet před týmovým kolegou, v devátém kole ho však zradil spalovací motor, a tak musel před četnými zraky svých fanoušků ze závodu odstoupit.

„Je neuvěřitelné, že přesně polovinu závodů jsem letos nedokončil. Jak jsem řekl do rádia, nemůžu uvěřit, že se mi tyto věci dějí. Jsem na tom stejně s Fernandem, co se týče počtu nedojetých velkých cen.

Jsem velmi zklamaný také kvůli fanouškům, kteří ujeli dlouhou cestu a zaplatili drahou vstupenku, jen aby viděli, jak odstupuji po osmi kolech. Musíme si s týmem promluvit. Děláme to vždycky, ale výsledky nepřicházejí. Nyní nejsem vůbec šťastný a těším se domů. Nemám slov.“

Grand Prix Belgie: Hamilton odolal Vettelovu tlaku

 

Diskuse k článku

Napsat komentář