Ricciardo se připravuje na roli tahouna Red Bullu

Mladý Australan má za sebou velice povedený debut v prvním týmu Red Bullu. Po odchodu Sebastiana Vettela se připravuje na pozici vůdce týmu.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 20. 12 2014 — Michal Mikoláš

Mladý Australan má za sebou velice povedený debut v prvním týmu Red Bullu. Po odchodu Sebastiana Vettela se připravuje na pozici vůdce týmu.

Daniel Ricciardo v sezoně 2014 mnohé překvapil poměrně výrazným vítězstvím nad čtyřnásobným mistrem světa Vettelem. Nasbíral první tři vítězství v kariéře a věří, že přišel čas stát se lídrem týmu.

„Ano, myslím, že jsem připraven. Samozřejmě se v týmu budu pořád učit a růst. Letos se mi docela dařilo v navazování pracovních vztahů a očekávám, že to bude v podobném duchu pokračovat.

Samozřejmě bude trochu více záležet na mé zpětné vazbě. Jsem si jistý, že Daniil stráví zimu rozkoukáváním se v týmu, a tak minimálně na začátku sezony budou lidé více závislí na mně. Věřím, že jsem pro to tím správným člověkem,“ řekl Ricciardo Autosportu.

Pětadvacetiletý Australan ale nechce svého mladšího kolegu podcenit. Pro příští rok si klade nemalé cíle:

„Daniila rozhodně neberu na lehkou váhu. Co se příštího roku týče, hodně si věřím a očekávám ještě více než letos. Je jasné, že Mercedes nebude přes zimu stát se založenýma rukama, a tak musíme doufat, že náš progres bude větší než jejich.“

Diskuse k článku

Napsat komentář