Ricciardo dokončil pod stupni vítězů, Vettel se s Red Bullem loučil osmým místem

Piloti Red Bullu se posunuli na bodované pozice. Ricciardo dojel těsně pod stupni vítězů, Vettel se s týmem rozloučil osmým místem.

Štítky: Christian Horner Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Thierry Salvi Zveřejněno 23. 11 2014 — Filip Fikejz

Piloti Red Bullu se posunuli na bodované pozice. Ricciardo dojel těsně pod stupni vítězů, Vettel se s týmem rozloučil osmým místem.

Jezdci Red Bullu museli do Velké ceny Abú Dhabí na okruhu Yas Marina startovat z boxové uličky. Nakonec oba bodovali. Daniel Ricciardo skončil čtvrtý, Sebastian Vettel osmý.

Ricciardo byl v cíli spokojený, ze strany jezdce i týmu absolvoval bezchybný závod. „Udělali jsme vše, co jsme potřebovali. Hezky jsem si zapředjížděl, nebyla to nuda, tak jsem to chtěl. Bylo by pěkné být o příčku výše, ale čtvrté místo je po startu z boxové uličky úžasné,“ radoval se Australan. „Byla to perfektní sezona, tak perfektní, jak jen bez titulu mohla být. Není čeho litovat, není nač si stěžovat. Je pěkné nejen zahájit dobře, ale také dokončit dobře. Měli jsme výborné léto, takže začátek, střed i konce byly dobré.“

Vettel při svém posledním závodě za Red Bull před odchodem k Ferrari cítil, že to mohlo být lepší. „Na začátku jsem uvázl za Kevinem. Bylo to celkem obtížné, nemůžu být zcela spokojen. Když závodíte, chcete dojet co nejvýše. Myslím, že dnes jsme měli na to být výše,“ tuší. „Posledních šest let byla neuvěřitelná jízda, když jsme společně začali pracovat, pochopitelně jsme to nečekali. Nikdy nemůžete očekávat čtyři tituly mezi jezdci a konstruktéry v řadě. S lidmi se velmi dobře seznámíte a vytvoříte přátelství, která budou trvat dlouhou dobru. Procházíte šťastnými i smutnými dny. Absolvujete je společně. Myslím, že jsem se dost naučil. Chtěl bych Red Bullu i týmu za všechno poděkovat. Budou mi chybět. Cítím se připravený na další krok.“

Šéf týmu Christian Horner pochválil Ricciarda za jeho výkon v závodě i v celé sezoně a zdůraznil, že Vettelovo osmé místo neodráží jeho výsledky u Red Bullu. „Je to fantastický člen týmu a absolutně úžasný závodník. Byla radost a potěšení s ním pracovat. Přejeme mu do budoucnosti jen to dobré. Vždy bude přítelem týmu,“ zhodnotil a pogratuloval Lewisu Hamiltonovi k zisku titulu mistra světa.

Thierry Salvi z Renaultu upozornil, že z hlediska pohonných jednotek byl závod bez problému, což přispělo k posunu obou jezdců na bodované pozice. Poděkoval Vettelovi a zdůraznil jeho význam v historii Renault Sport F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář