Ricciardo prozradil zvláštní Verstappenovy a Vettelovy návyky

Rituál. Zvyk. Prostě něco, co máme společného snad všichni. Piloti formule 1 nevyjímaje. Co je to třeba u Maxe Verstappena nebo Sebastiana Vettela? To prozradil Daniel Ricciardo.

Štítky: Daniel Ricciardo Zveřejněno 11. 10 2017 — Josef Nekvinda

V posledním příspěvku pro Red Bull měl Daniel Ricciardo čtenářům přiblížit něco, co nevědí o Maxi Verstappenovi. Takový úkol pochopitelně Australanovi vykouzlil úsměv na rtech, a namísto jedné tajné lahůdky přidal i druhou. Ta se týká jeho bývalého kolegy Sebastiana Vettela.

„Max… je to docela legrační. Při poradách v neděli dopoledne před závodem sedí a hlavu má dole na stole. Kdybyste to nevěděli, přísahali byste, že spí. Můžete si být na sto procent jistí, že všemu rozumí a všechno poslouchá. Jen to vypadá, že to tak není,“ sdělil Ricciardo na kolegu Verstappena. „Pokud jde o Seba, je hrozně pověrčivý. Má talisman pro štěstí, který nosí v u sebe nebo jej má v botách. Nemohu na to zapomenout.“

Na sebe pak Ricciardo prozradil, že kdyby se mu nepovedlo prosadit se v motorsportu, věnoval by se nejspíše tenisu.

„Vždy jsem si užíval charakter tenisu jeden na jednoho a není zde žádných pochyb ve smyslu, že nejlepší hráč vyhraje zápas. Na vině zde není raketa, boty. Nic z toho. Líbí se mi, jak jsou okolo velké arény v porovnání s malým prostorem, který mají vyhrazený samotní hráči. Nejsou zde žádné helmy nebo nějaká ochrana, každý výraz ve tváři je pro diváka přístupný.

A taky se mi líbí, jak tam mohou nastat prudké výkyvy, a jak tenhle sled událostí může nastat tak rychle. Bylo by úžasné mít takový talent a umět využít jej pod takovým tlakem,“ doplnil ke svému oblíbenému sportu Daniel Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář