Ricciardo se dvouletým zpožděním vyhrál Monaco

Daniel Ricciardo ustál náročnou situaci kvůli problémům s pohonnou jednotkou Renault a pod ustavičným tlakem ze strany Sebastiana Vettela vyhrál Velkou cenu Monaka 2018. Potíže měl Ricciardo s nefunkčním MGU-K, což reprezentuje 25 % výkonu pohonné jednotky.

1 Štítky: GP Monaka Zveřejněno 27. 05 2018 — GPF1.cz

Pořadí na prvních pěti místech v závodu zůstalo stejné, ale až do samotného závěru nebylo jasné, kdo závod vyhraje. Vláček jezdců Ricciaro, Vettel, Hamilton, Räikkönen a Bottas jel za sebou s proměnlivými rozestupy.

To vše až do bouračky mezi domácím závodníkem Charlesem Leclercem a Brendonem Hartleym. Prvnímu jmenovanému selhaly brzdy a najel zezadu do Hartleyho Toro Rosso. Byl aktivován režim virtuálního safety caru, v důsledku kterého Vettelovo tempo spadlo a Ricciardo už první místo uhájil.

Start proběhl bez větších kolizí a prvním, kdo odstoupil, byl Fernando Alonso, kterému službu vypověděla převodovka. Dalšími, kdo nedojel do cíle, už byli jen zmiňovaní Leclerc a Hartley. Velké problémy měl Williams. Lance Stroll dvakrát měnil kolo a Sergej Sirotkin byl proto, že neměl kola před startem závodu včas. Penalizován byl i Hartley za překročení maximální povolené rychlosti v boxech.

Výsledky GP Monaka 2018

Diskuse k článku

Napsat komentář