Ricciardo odmítá uvěřit tomu, že je tak pomalý

Daniel Ricciardo je po monacké kvalifikaci spíše zmatený než frustrovaný. Pilot McLarenu odmítá uvěřit, že jeho ztráta na týmového kolegu Landa Norrise je skutečná a že není způsobena nějakým problémem s vozem.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Monaka McLaren Zveřejněno 22. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Poté, co se Ricciardo ve Španělsku konečně dočkal a porazil druhého pilota McLarenu, následovala jej v Monaku studená sprcha. V tréninkových jízdách byl Australan pozadu skoro celou jednu sekundu.

V kvalifikaci se Ricciardovi sice podařilo částečně limitovat škody, i přesto obsadil v ulicích Monte Carla pouze dvanácté místo, týmový kolega Lando Norris získal příčku pátou a pokud bude vítěz kvalifikace Leclerc penalizován, posune se dokonce na místo čtvrté.

„Jsem spíše zmatený než frustrovaný, možná i rozrušený, když vím, jak moc je zdejší kvalifikace důležitá. Myslím, že jsme se zde dostali do bodu, kdy nemáme žádnou dobrou výchozí pozici, zatím jen víme, že jsme byli po celý víkend o sekundu pomalejší.

Rád bych vám řekl, že se s autem zkrátka stále učím, ale dostat od týmového kolegy jednu sekundu? Tady v Monaku? To opravdu ne… samozřejmě, nechci tady říkat, že je nějaký problém na voze, ale určitě je potřeba i s touto možností počítat.

Odmítám uvěřit tomu, že jsem zde tak pomalý. Stačil jsem tady i Maxovi, když jsme spolu závodili za Red Bull. Vím, že je Lando velmi rychlý, ale nechce se mi věřit, že je o vteřinu rychlejší než já, a to nic proti němu.

Celý víkend se v autě cítím dobře, o to je to pro mě větší záhada. Říkal jsem si, že jsem zajel opravdu dobré kolo a potom jsem se podíval na časy a zjistil jsem, že jsem třeba o 1,2 sekundy za Landem. Takže v tuto chvíli na to opravdu nemám jasnou odpověď,“ shrnul své pocity z kvalifikace Ricciardo.

Ricciardo je zmatený i z faktu, že po celé délce okruhu nebylo jediné místo, ve kterém by měl nad Norrisem navrch.

„Kdybych byl o kousek pomalejší, tak tomu rozumím, ale taková rezerva je opravdu velmi matoucí. Navíc, když si vzpomenu, že jsem ani v jedné ze zatáček nebyl rychlejší než Lando. Opět říkám, nechci, aby to vůči Landovi vyznělo špatně, ale nenajít jediný úsek, ve kterém bych byl lepší je opravdu zvláštní.“

Ricciardo údajně plánuje McLarenu předhodit fakt, že s jeho vozem nemusí být něco v pořádku, ale zároveň uvedl, že nechce tým obviňovat z ‚nečestných‘ her… Australan byl dotázán, zda neztrácí i kvůli svému jízdnému stylu, který se od Norrisova poměrně dost liší.

„I kdyby nebylo auto pro můj jízdní styl optimální, stále si myslím že ztráta jedné vteřiny je prostě moc. Kdyby to byly dvě desetiny, možná tři, tak bych nic neřekl, ale tohle je zkrátka zvláštní.

Nehodlám teď zabořit hlavu do písku a chovat se tak, že jsem zde nejlepší a chci to auto opravit, stále chci McLarenu hodně pomoci. Vím, že jsou oblasti, ve kterých se musím zlepšit, ale tento víkend je podle mého zatím jedna z největších anomálií, kterým jsem za poslední dobu čelil,“ uzavřel zjevně zmatený Ricciardo.