Ricciardo o potenciálním přestupu: Mám delší smlouvu s Red Bullem, ale nikdy nevíte

Daniel Ricciardo je pro dohlednou budoucnost vázaný k týmu Red Bull, ale vyloučit přestup úplně nemůže.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 30. 06 2015 — Jan Pastorek

Daniel Ricciardo je pro dohlednou budoucnost vázaný k týmu Red Bull, ale vyloučit přestup úplně nemůže.

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene sice řekl, že mu volalo mnoho jezdců se zájmem o sedačku, Ricciardo ale mezi ně nepatřil. Podle některých spekulací ho ale Scuderia má na seznamu potenciálních zaměstnanců.

„Se smlouvami a podobnými věcmi nemůžete jen tak říct: ‚Jo, půjdu k Ferrari, je to tak.‘ Jsou nastavené určité věci, a podle toho, co vím o smlouvách, není pravděpodobné, že bych mohl odejít,“ vysvětloval Ricciardo.

„Ale zároveň si myslím, že Red Bull může příští rok dosáhnout změny a vrátit se dopředu. Pořád si myslím, že v týmu máme dobré lidi.“

Australský závodník tedy touží stejně jako všichni ostatní po konkurenceschopném voze, a ten může dostat v budoucnu i u rakouské stáje.

Na přímou otázku, jestli může vyloučit ochod z Red Bullu, pak odpověděl: „To je těžké. Asi nikdy nic nevyloučím úplně, protože nemám zkušenosti se smlouvami. Tak dlouho ve formuli 1 nejsem. Jsem si jistý, že se situace může změnit. Ale Dietrich (Mateschitz – majitel) také řekl pár věcí do tisku, takže nikdy nevíte, co se stane. Jak jsem řekl, je to nepravděpodobné, ale jo.“

Diskuse k článku

Napsat komentář