Ricciardo: Neoslovil mě ani Mercedes ani Ferrari

Daniel Ricciardo, kterému letos končí smlouva s Red Bullem, prozradil, že jej doposud nekontaktoval ani Mercedes ani Ferrari o možném angažmá pro příští rok. Podle zákulisních informací by měl mít přitom podepsanou určitou formu předběžné dohody s Ferrari. Jiní zase předpovídají jeho přestup do Mercedesu, kde by vystřídal Lewise Hamiltona. Ricciardo je nejdiskutovanějším pilotem současnosti a scénářů s ním spojených je celá řada.

Štítky: Daniel Ricciardo Ferrari Mercedes Zveřejněno 19. 04 2018 — GPF1.cz

„Mám takový pocit, že kdyby o mě stáli, měli by mě kontaktovat,“ řekl Ricciardo. „Ale to se doposud nestalo.“

Ricciardo přitom nemusí říkat nepravdu. Je ale hodně neobvyklé čekat v naději, že se někdo z týmů ozve sám. Naprosto běžná je praxe, že manažeři jednotlivých jezdců kontaktují prakticky všechny týmy, aby prozkoumali, jaké jsou šance a případné podmínky. Není pochyb o tom, že to samé se děje kolem Daniela Ricciarda.

Ten navíc dodal, že usiluje o dvouletou smlouvu. Ta by pak vypršela na konci roku 2020, kdy končí současná dohoda o technických a finančních pravidlech.

„Teď nevím, co se sportem po roce 2020 bude,“ vysvětlil Ricciardo. „Život utíká strašně rychle a já se nechci zavázat na několik let dopředu tam, kde se mi nebude líbit. Ideálně usiluji o dvouletou smlouvu. A pak uvidíme. Další rok přijdou velké změny, takže si počkáme a uvidíme, co se stane.“

Kdo by ve Ferrari nahradil Kimiho Räikkönena?

Diskuse k článku

Napsat komentář