Ricciardo nemá v plánu opustit Renault

Daniel Ricciardo je i přes slabší výsledky v letošní sezoně u Renaultu spokojený. Australan také vyvrátil tvrzení, že v týmu po roce 2020 nebude pokračovat.

Štítky: Cyril Abiteboul Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 18. 09 2019 — Lukáš Podstata

Když Daniel Ricciardo přestoupil z Red Bullu do Renaultu, předpokládal, že bude v novém týmu bojovat o pódiová umístění. Realita je však úplně jiná a Renault závodí s týmy ze středu pole.

Australan má ale platnou smlouvu i pro nadcházející ročník a rád by ve spolupráci s Renaultem pokračoval, protože věří, že se francouzský tým zlepší. „Určitě chci zůstat, protože věřím, že se posuneme o úroveň dál,“ doufá Ricciardo. „Byl to můj záměr přijít do Renaultu, a nejen někde dva roky čekat na lepší nabídku. Vím, že někteří lidé si myslí opak, ale chci, aby vše fungovalo,“ vysvětluje svoji situaci Ricciardo.

Šéf francouzského týmu Cyril Abiteboul nedávno připustil, že v roce 2021 chce jeho tým ve formuli 1 nasadit jezdce ze své juniorské akademie. Tyto prohlášení naznačují, že Renault počítá s variantou, že Ricciardo nebude chtít v týmu dále pokračovat. Tato tvrzení ale v rozhovoru pro BBC Australan vyvrátil. „Rozhodně jsem neučinil žádné rozhodnutí a ani jsem s Cyrilem na toto téma nemluvil.

Nechci mluvit za něj, ale je znát, že je z letošní sezony hodně frustrovaný. Myslím, že se cítí, jako by za letošní problémy mohl jen on. Samozřejmě chápu, že si může myslet, že chci z týmu odejít kvůli slabším výsledkům v letošní sezoně, protože když jsme se domlouvali na mém kontraktu, oba jsme očekávali lepší výsledky,“ chápe vyjádření svého šéfa pilot Renaultu.

Ricciardo také přiznal, že úplně neočekával hladký průběh své první sezony v novém týmu. „Samozřejmě ne vždy se nám daří, jak jsme si představovali, ale předpokládal jsem, že nás čeká spousta práce. Mám pocit, že pracuji v letošní sezoně daleko více než v předcházejících letech u Red Bullu. Stále je to pro mě nové prostředí, noví lidé,“ říká rodák z Perthu.

Diskuse k článku

Napsat komentář