Ricciardo vyjednává smlouvu s Ferrari

Red Bull nebude čekat věčně na to, až se Daniel Ricciardo rozhodne, kde bude chtít od příštího roku závodit. Čas má do konce školních prázdnin - do srpna. Red Bull pak sáhne po někom jiném. Podle našich informací nyní Ricciardo vyjednává exkluzivně s týmem Ferrari na základě opční smlouvy, ta má údajně platnost do června.

1 Štítky: Daniel Ricciardo Ferrari Red Bull Zveřejněno 25. 04 2018 — Tomáš Richtr

Red Bull, nejspíš si vědom Ricciardových jednání s Ferrari, vystavil svému jezdci termínové ultimátum, ale celkem přívětivé: do srpna letošního roku.

„Nejpozději o letní přestávce musí být rozhodnuto,“ tvrdí Christian Horner. „Nechceme čekat věčně. Máme také dobré alternativy. Naší prioritou je pokračování spolupráci s Danielem. Pokud to nevyjde, sáhneme po jiných možnostech.

Nejpřirozenější volbou se jeví Carols Sainz,“ řekl Horner o současném pilotovi Renaultu, který je ale do francouzského tovární týmu pouze zapůjčen a stále má smlouvu s Red Bullem. „Když tak máme smlouvy s dalšími mladými závodníky,“ dodal Horner.

Exkluzivně: Ricciardo má opční smlouvu s Ferrari – anketa

Ricciardova opční smlouva s Ferrari znamená, že do 30. června nesmí ani Ferrari ani Ricciardo vyjednávat s nikým dalším – tedy ani se samotným Red Bullem. Vettel má smlouvu s Ferrari do roku 2020, Räikkönenovi končí letos. O Ricciarda má údajně zájem také Mercedes, který má Valtteriho Bottase smluvně jen na tuto sezonu. Smlouva ale končí také Lewisi Hamiltonovi. Podle informací z Red Bullu ale žádnou předběžnou dohodu Ricciardo s Mercedesem nemá.

Ricciardo vůbec poprvé má možnost coby odchovanec Red Bullu vyjednávat volně o dalším průběhu své kariéry. Vettelovi se to povedlo díky nedobrým výkonům Red Bullu v roce 2014, které mu daly šanci vyjednat smlouvu s Ferrari. Vettel a Ricciardo by se tak opět potkali jako týmoví kolegové, byť v jiném týmu.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ricciardo vyjednává smlouvu s Ferrari”

  1. Pavel napsal:

    Ričiárdo by si už možná zasloužil jedzit v autě, co může vyhrávat. Já si myslím už dělší dobu, že je to nejlepší jezdec v F1…ikdyž ho mám zafixovanýho s RedBullem. Ferrari? Proč ne.

Napsat komentář