Ricciardo má Covid, start v GP Bahrajnu je ohrožen

McLaren má připravené nouzové plány poté, co byl Daniel Ricciardo týden před prvním závodem nové sezony pozitivně testován na Covid-19.

Štítky: Andreas Seidl Daniel Ricciardo McLaren Zveřejněno 12. 03 2022 — Jiří Košta

Nicméně tým si je jistý, že jejich jezdec bude připraven řídit příští týden v Grand Prix Bahrajnu zahajující sezonu. Ricciardo nebyl na testování monopostu od začátku před dvěma dny a McLaren včera večer potvrdil, že měl pozitivní test na Covid.

Šéf týmu Andreas Seidl dnes médiím řekl, že Ricciardo již vykazuje známky zotavení.

„Jsem si jistý, že příští víkend bude zase fit. Už se cítí lépe, ale víte, trvá to jen pár dní, než budete zase v dobré kondici.”

McLaren má k dispozici několik záložních možností pro případ, že by Ricciardo nebyl k dispozici, říká Seidl, včetně rezervních jezdců Mercedesu Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese.

„Máme dohodu s Mercedesem o sdílení rezervních jezdců. Máme také Paula di Resta v pohotovosti pro případ, že by to bylo potřeba. Ale opět očekáváme, že se Daniel příští týden vrátí v dobré formě.”

Lando Norris provedl všechny tři dny závěrečného testu pro McLaren. Seidl připustil, že ztráta jednoho a půl dne předsezonního tréninku je pro Ricciarda neúspěchem, ale očekává, že veterán ztracený čas rychle dožene.

„Pokud jde o přípravu na sezonu, samozřejmě to není to, o co usilujeme. Určitě to vrací nás a Daniela zpět, ale nakonec je to něco, co Daniel nemohl ovlivnit, musíme prostě přijmout, že to je.

A se zkušenostmi, které Daniel nyní má, jde do druhého roku společně s týmem, jsem stále optimistický, že malá nevýhoda, kterou bude mít na začátku závodního víkendu zde příští týden, nebude, doufejme, že nebude trvat dlouho.”

Situace ale vypadá asi poměrně vážně, jelikož už Alpine poskytl McLarenu Oscara Piastriho jako případnou náhradu. Nakonec by to tedy byl on, kdo pojede. Vandoorne i Di Resta totiž závodí v zámoří, přičemž nemají ani nic s aktuálními monoposty natestováno.

Toyota přiostřuje v elektrické mobilitě, představila bZ4X GR Sport Concept