Ricciardo je v šoku

Po pozitivním pátku očekával Ricciardo s McLarenem výrazně lepší výsledek. Australanova kvalifikace však trvala pouhých 18 minut. Pilot McLarenu se z první části nedostal. A přiznal, že je z toho v šoku.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Portugalska Zveřejněno 2. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Navzdory dvěma šestým místům v prvních dvou kvalifikacích si Ricciardo prochází relativně složitějším začátkem s McLarenem. V úvodních podnicích skončil pokaždé za týmovým kolegou Landem Norrisem, v Imole musel svému parťákovi svou pozici dokonce přepustit.

Sedminásobný vítěz Grand Prix dostal v kvalifikaci na Velkou cenu Portugalska další ránu pod pás. V Portimau odstartuje až z šestnáctého místa.

„V tuto chvíli opravdu nevím, co se stalo, vše se dělo velmi rychle. Myslím, že v Q1 jsme měli pár kol, která byla zrádná, hlavně v posledním sektoru bylo těžké udržet auto na trati, ale proč jsme tolik ztratili, nebo proč jsme nebyli schopni dát jedno dobré kolo dohromady zatím nevíme.

Šestnácté místo bolí, je to velmi bídné. Rozhodně je to výsledek, po kterém se upřímně necítím moc dobře,“ lituje Ricciardo.

Druhý pilot McLarenu Lando Norris skončil na místě sedmém. Ricciardo si tuto skutečnost vysvětluje tak, že zkrátka stále úplně nezná monopost MCL35M.

Polestar 0: Karbonově neutrální vůz od roku 2030

„Stále si zvykám na tento vůz. Vím, že se musím zbavit svého starého jízdního stylu, protože tomuto vozu nesvědčí, jestli víte, jak to myslím. V pátek jsem se ve voze cítil dobře, nebo určitě lépe než před pár týdny, a proto mě tohle umístění tak mrzí.“

Je to poprvé od GP Japonska 2019, kdy se Ricciardo nedostal z první části kvalifikace, pro McLaren je to poprvé od závodu v Brazílii téhož roku. Carlos Sainz se tehdy kvalifikace vůbec nezúčastnil.