Ricciardo jde u McLarenu s platem nízko, má ale údajně statut týmové jedničky

Daniel Ricciardo přistoupil na výrazně nižší základní plat, když dohodl novou smlouvu s týmem McLaren, kde bude závodit od příštího roku. Na straně druhé obsahuje řadu bonusů a údajně mezi nimi je post týmové jedničky.

Štítky: Daniel Ricciardo Finance Zveřejněno 26. 05 2020 — GPF1.cz

Daniel Ricciardo si u Renaultu měl údajně přijít 25 milionů eur, než během pandemické přestávky dohodl jinou sumu.

U McLarenu bude podle francouzského novináře Marca Limachera ročně pobírat základní honorář 10 milionů eur. Smlouva ale Ricciardovi umožňuje přijít si na víc peněz formou bonusů, a nejen to.

Dvouletá smlouva má ještě roční opci, kterou si údajně rozhoduje Ricciardo na základě výsledků týmu. Nejspíš půjde o definici podmínek pro odchod. Bonusy v řádu stovek tisíc eur za zisk mistrovských bodů nebo milion eur za vítězství je také součást dohody.

Ricciardo má údajně zajištěn statut týmové jedničky, ačkoli není zcela zřejmé, co přesně to bude u McLarenu po boku Landa Norrise znamenat.

Doposud byl Daniel Ricciardo nejlépe placeným závodníkem po Lewisi Hamiltonovi (78 milionů dolarů ročně) a Sebastianu Vettelovi (68 milionů). Max Verstappen si v Red Bullu přijde údajně na 26 milionů.

Diskuse k článku

Napsat komentář