Ricciardo: Hrozím se té ztráty, je to horší než vloni

Red Bull byl nekonkurenceschopný. Z Barcelony si přesto odváží patnáct bodů do tabulky. Jak se ale domnívá Daniel Ricciardo, vypadá to hůře než loni.

Štítky: Daniel Ricciardo Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 14. 05 2017 — Josef Nekvinda

Třetí místo bere jako vítězství. Daniel Ricciardo byl ve velké ceně Španělska třetím nejrychlejším v cíli. Má to však svá ale. Tím prvním je obrovská ztráta na vítězného Lewise Hamiltona. Dalším pak jsou okolnosti závodu na pozadí tohoto výsledku. To jen naznačuje, jak těžký víkend to byl pro všechny zúčastněné strany.

Australan startoval z šesté pozice. Dvě místa ale vydělal prakticky záhy po startu, kdy se vzájemně srazili Kimi Räikkönen a týmový kolega australského závodníka v barvách Red Bullu Max Verstappen. Pro oba to byla konečná zastávka. V kontaktu s nimi byl v úvodní zatáčce i Valtteri Bottas, kterého za polovinou závodu potkaly technické potíže a ze závodu musel rovněž odstoupit. To už Ricciardo sahal po pódiovém umístění. Prvním v sezoně.

„Měli jsme dnes trochu štěstí s tím, jak zastavil Valtteri. Jezdili jsme na čtvrtém místě. Nevím o jaký šlo u něho nakonec problém. Prozatím bereme to, co je a je hezké být na stupních vítězů. Jsem opravdu rád, že si mohu zastříkat šampaňským.

Jsem si ale vědom té ztráty na dnešní lídry. Myslím, že nadělili kolo čtvrtému v cíli, takže já jsem byl další na řadě. Obávám se, protože se domnívám, že nemáme k dispozici takový balík, jaký jsme měli minulý rok. Jsem ale stále natěšený v monackých ulicích vyždímat z toho auta vše a znovu lidem ukázat mé schopnosti,“ ohlížel se za dnešním děním Ricciardo.

Připomněl však zároveň, že nadcházející zastávkou šampionátu formule 1 budou úzké uličky Monte Carla. Jak známo, rozdíly ve výkonech jednotlivých aut se zde smazávají, a naopak vynikají dovednosti daného jezdce.

Své by o tom mohl povídat loňský vítěz GP Španělska Max Verstappen. Pro toho ale dnes závod skončil velmi rychle. Ačkoliv zcela nezaviněně, mohl si užít volnějšího nedělního programu než bývá zvykem.

„Myslím, že je jasné, co se stalo. Valtteri trefil Kimiho, načež bylo samozřejmě pro Kimiho těžké ovládat svoje auto, takže pak najel do mě. Normálně se to tam ve třech dá zvládnout, je to vždycky velmi těsné. Byla to velká smůla. Když jste na vnější straně, víte, že je to trochu zrádné, já jsem se tam snažil nechat trochu místa, ale pak do mě to ferrari najelo. Tohle k závodění patří,“ popisoval situaci z úvodu závodu Max Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář