Ricciardo dává Renaultu ultimátum

Pokud se francouzská stáj v příštím roce nezlepší, Australan nebude mít zájem v Renaultu pokračovat.

3 Štítky: Daniel Ricciardo Renault Zveřejněno 25. 09 2019 — Lukáš Štěrovský

Situace ohledně Renaultu a Daniela Ricciarda je zajímavá. Nejprve šéf stáje Cyril Abiteboul naznačil, že pro rok 2021 by místo Ricciarda chtěl k Estebanovi Oconovi mladého jezdce z juniorské akademie. Australan následně kontroval tím, že žádné debaty na toto téma ještě neproběhly a u Renaultu by chtěl zůstat.

Teď však své prohlášení zmírnil. S týmem chce pokračovat pouze za splnění určité podmínky. „Pokud bychom měli být příští rok horší než teď, pak ano, nebylo by takové, jaké jsem očekával, že to bude. Ideálně bychom se měli posunout vpřed. Zůstanu s Renaultem, ale je to trochu jako u Red Bullu. Přišlo mi, že pět let bylo dost času na to, aby se ukázalo, jestli to funguje.

Vážně jsem chtěl vyhrávat s Red Bullem, protože mě dostal do F1. Byl by to skvělý příběh. Co se týče přestupu do Renaultu, ideální by bylo prodloužit i pro rok 2021, protože se zlepšujeme a máme velkou šanci na posun vpřed. Pokud na tom ale z jakéhokoliv důvodu budeme příští rok hůř než letos, pak hádám, že půjdu o dům dál,“ přiznává Daniel Ricciardo.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Ricciardo dává Renaultu ultimátum”

 1. jenDalsiTeepack napsal:

  Do Mercedesu ho chtít nebudou určitě. Do Ferrari také na. Do Alfy možná, jen nevím, jestli místo Kimiho, ten ještě jezdit chtít bude.

 2. jyrki napsal:

  Ferrari? Misto Vettela?
  Alfa Romeo misto Kimiho?
  Mercedes misto Bottase?

 3. jenDalsiTeepack napsal:

  A kam by šel?…

Napsat komentář